امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15655
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۱
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، سلیم کریمی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، سلیم کریمی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان در سنندج اظهار کرد: شاهد افزایش روند ورود مواد پیش‌ساز و مواد روانگردان از مرزهای غربی هستیم که این مهم نیاز به توجه مسئولان امر دارد.

به گفته وی، 50 درصد از افرادی که در این راستا دستگیر می‌شوند اطلاع ندارند که جنسی که به صورت قاچاق وارد می‌کنند برای ساخت مواد مخدر است.

کریمی از کشف هزار و 552 کیلوگرم انواع مواد پیش‌ساز مخدر در سال گذشته در استان خبر داد و تصریح کرد: در مجموع 606 کیلوگرم انواع مواد مخدر شامل، تریاک، حشیش، شیشه و هروئین در سال گذشته در استان کشف و ضبط شده است.

*رشد 71 درصدی کشفیات مواد مخدر

کریمی از رشد 71 درصدی کشفیات مواد مخدر در سال گذشته نسبت به سال قبل آن در استان خبر داد و گفت: افزایش کشفیات می‌تواند به دو عامل شدت مبارزات با مواد مخدر و یا افزایش روند ورود این افیون سیاه به داخل استان باشد.

وی تعداد معتادین استان را 18 تا 21 هزار نفر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر 9 هزار و 800 معتاد زیرپوشش درمان‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت شورای هماهنگی استان هستند.

به گفته سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان، 11 هزار و 300 نفر از این تعداد نیز دارای شناسنامه هستند و به صورت مشخص از جا و مکان آنها اطلاعات کافی وجود دارد.

*شناسایی 30 باند قاچاق مواد مخدر

وی همچنین از شناسایی 30 باند و ضربه‌ زدن به 15 باند مواد مخدر در سال گذشته در استان خبر داد و گفت: 49 نفر نیز در این راستا دستگیر شده‌اند.

کریمی خاطرنشان کرد: 43 کیلوگرم تریاک، 11 کیلوگرم حشیش، 95 کیلوگرم مواد مخدر پیش‌ساز، 105 هزار و 296 عدد قرص ترامادون و 9 دستگاه خودرو نیز در این راستا کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه مقابله با معتادان نقش بسزایی در کاهش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دارد، اضافه کرد: 75 درصد از سرقت‌ها و 56 درصد از ورودی‌های زندان‌ها در استان را افراد معتاد تشکیل می‌دهند.

این مسئول خاطرنشان کرد: به هر میزان آمار اعتیاد را در استان کاهش دهیم به همان میزان شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.

وی در ادامه به برنامه‌های شورای مبارزه با مواد مخدر استان در هفته مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و افزود: برپایی نمایشگاه کاریکاتور، افتتاح کیوسک‌های اطلاع‌رسانی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، مراسم شب شعر، مسابقه فوتسال محلات و پاک‌سازی مناطق آلوده از برنامه‌های شورای مبارزه با مواد مخدر در این هفته خواهد بود.

سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کردستان در پایان گفت: اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، برگزاری نمایشگاه تولیدات پیشگیری از اعتیاد، همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی و چاپ بروشور برای تشکل‌های پیشگیری از دیگر برنامه‌های استان در هفته مبارزه با مواد مخدر خواهد بود.
انتهای پیام/79002/ز40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها