امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156553
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۴۷
تعداد بازدید: 774
گفتگو با سردار ادیبی؛
دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: شهید سردارحاج رضا فرزانه یکی از قدیمی‌ترین رزمندگان و فرماندهان لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص) بود که از زمان فرماندهی حاج احمد متوسلیان در این لشکر حضور فعال داشت. او به عنوان مستشار مجرب نظامی داوطلبانه به سوریه رفت.

گفتگو با سردار ادیبی؛

به گزارش پیروان مــوعــود، سردار رضا فرزانه متولد سال 1343 و فرمانده سابق  لشکر 27 محمد رسول الله(ص) بود که داوطلبانه راهی سوریه شد و در روز پنج شنبه 22 بهمن ماه 94 طی عملیات مستشاری توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید. شهید فرزانه متولد تهران بود که بعد از گذشت 40 روز حضور داوطلبانه در سوریه به کاروان شهدای مدافع حرم پیوست. او بعد از بازنشستگی در ستاد مرکزی راهیان نور به انجام فعالیت‌های مختلف و تاثیرگذاری پرداخت. شهید فرزانه معاون بازرسی ستاد مرکزی راهیان نور و فرمانده قرارگاه مشترک راهیان نور بود. این شهید مدافع حرم از جانبازان هشت سال جنگ تحمیلی هم بود. در سال 63 در منطقه عملیاتی مجنون از ناحیه کتف، در سال 65 در منطقه عملیاتی شلمچه از ناحیه سر و گوش و در سال 67 در محور دربندیخان شیمیایی شده و به درجه رفیع جانبازی نائل شده بود.

از زمان فرماندهی حاج احمد متوسلیان در لشکر 27 حضور فعال داشت

سردار سرتیپ دوم نادر ادیبی دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور حرف‌های گفتنی بسیاری در مورد شهید رضا فرزانه دارد. آشنایی او با این شهید مدافع حرم به سال‌های دفاع مقدس بازمی‌گردد. او در گفتگو با خبرنگار فرهنگیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به فعالیت‌های مختلف این شهید در دروان دفاع مقدس و پس از آن می‌گوید: شهید سردار حاج رضا فرزانه یکی از قدیمی‌ترین رزمندگان و فرماندهان لشکر 27 محمد رسول الله(ص) بود که از زمان فرماندهی حاج احمد متوسلیان در این لشکر حضور فعال داشت. مدت زمان بسیار زیادی را در طول سال‌های دفاع مقدس در جبهه سپری کرد و در همین مدت هم به مقام جانبازی نائل شد. در این سال‌ها مسئولیت‌های اثرگذاری داشت. از کارشناسان زبده نظامی در حوزه تخصصی ادوات نظامی و فرماندهی بود که در طول حیات بابرکتش در عملیات‌های مختلف برون مرزی و عملیات‌های مختلف دفاع مقدس شرکت داشت.

حضور در عملیات‌های مختلف برون مرزی در دروان دفاع مقدس/شرکت در خنثی سازی جریان فتنه

او در ادامه می‌گوید: مسئولیت‌های مختلفی همچون فرماندهی گردان ادوات، فرماندهی گردان عملیات، فرماندهی اطلاعات - عملیات و... را بر عهده داشت و یکی از رزمندگانی بود که در عملیات‌های مختلف برون مرزی در دروان دفاع مقدس حضور پیدا می‌کرد. بعد از اتمام دوران هشت سال دفاع مقدس هم فعالیت‌های مختلف و تاثیرگذاری در حوزه‌های مختلف داشت. در خنثی سازی جریان فتنه هم بسیار موثر بود. به سِمَت فرماندهی لشکر عملیاتی 27 محمد رسول الله(ص) منصوب شد و در زمان فرماندهی خود تلاش‌های بسیاری در این سِمَت داشت.

علی رغم اینکه مسئولیت‌های مختلفی به او پیشنهاد شد، خادمی شهدا را انتخاب کرد

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور به ورود سردار فرزانه به مسئولیت‌هایی در رابطه با راهیان نور کشور اشاره کرده و می‌گوید: بعد از آنکه دوران خدمتش در سپاه پاسداران به اتمام رسید و بازنشسته شد، ما با توجه به سوابق درخشان ایشان، از او درخواست کردیم تا تجارب خود در حوزه‌های مدیریتی و دفاع مقدس را در حوزه راهیان نور در اختیار دست اندرکاران این حوزه بگذارد که ایشان هم با روی باز پذیرفت. علی رغم اینکه بعد از دوره بازنشستگی مسئولیت‌های مختلفی به خاطر مهارت‌های فراوانش به او پیشنهاد شد، او خادمی شهدا را انتخاب کرد. مخلصانه علاقه مند به این کار بود و در طول بیش از دو سال که در ستاد مرکزی راهیان نور کشور بود، به عنوان فرمانده قرارگاه مشترک راهیان نور در غرب و شمالغرب و جنوب کشور ایفای نقش می‌کرد و در مسئولیت معاونت بازرسی ستاد مرکزی راهیان نور حضور موثری داشت.

به عنوان مستشار مجرب نظامی داوطلبانه به سوریه رفت/اقدامات تاثیرگذاری در کاهش حوادث راهیان نور داشت

سردار نادر ادیبی از حضور داوطلبانه شهید فرزانه در سوریه و میان مدافعان حریم اهل بیت(ع) گفته و ادامه می‌دهد: با توجه به نیازی که به ایشان در زمینه‌های دفاعی احساس می‌شد، به عنوان کارشناس، متخصص و مستشار مجرب نظامی داوطلبانه برای حضور در سوریه درخواست داد و گفت حاضرم در دفاع از حرم اهل بیت(ع) کمک کنم. روحیه جهادی خیلی عجیبی داشت. به همین دلیل وقت را غنیمت شمرده و به سوریه شتافت و در نهایت به شهادت رسید.

او با بیان فعالیت‌های تاثیرگذار شهید فرزانه در راهیان نور، می‌گوید: شهید فرزانه به عنوان فرمانده قرارگاه در هدایت قرارگاه‌های راهیان نور سراسر کشور در دوران اوج سفرهای راهیان نور تلاش موثری داشت و برای بالا بردن کیفیت در مجموعه و دست اندرکاران راهیان نور چه در دستگاه‌های دولتی و چه نیروهای مسلح راهیان نور خیلی موثر بود. یکی از کارهای خوب ایشان در راهیان نور، نظارت بر اقدامات در طول سال بود و به دنبال آن یکی از اقدامات تاثیرگذارش تلاش برای کاهش حوادث در راهیان نور بود که در این زمینه هم بسیار موفق عمل کرد. او هم در امور ستادی و هم در امور نظامی، فعالیت‌های خوبی داشت. ایشان همچنین به عنوان روایتگر حوادث دوران دفاع مقدس در راهیان نور حضور داشت و روایت‌های بی کم و کاست و متنوعی را از دوران هشت سال دفاع مقدس به جوانان ارائه می‌داد.

تقوای او بعد از دوران دفاع مقدس افزایش هم یافت

دوست و همرزم شهید فرزانه در پایان به اخلاق حسنه شهید و تقوای رفتاری او اشاره می‌کند و می‌گوید: سردار شهید حاج رضا فرزانه در اخلاق و سیره رفتاری هم برجسته بود. بعد از دوران دفاع مقدس، تقوای او به شدت افزایش پیدا کرد و در کنار تقوای برگرفته از دوران دفاع مقدس، تلاش‌های زیادی داشت و همین در افزایش تقوای او موثر بود. ما در راهیان نور هم شاهد بودیم که ایشان با وجود مسئولیت‌های مختلفی که داشت نماز شبش ترک نمی‌شدو انس و استمرار در قرائت قرآن و نماز داشت. اخلاق و راستگویی او برای همه جوانان در راهیان نور درس بزرگی بود.

انتهای پیام/

آخرین اخبار
پربازدید ها