امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156562
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۰۸
تعداد بازدید: 195
به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه رای الیوم در سرمقاله خود سوالاتی را درباره جزئیات جنگ یمن مطرح کرد و درصدد پاسخ به آنها برآمد.این روزنامه این ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه رای الیوم در سرمقاله خود سوالاتی را درباره جزئیات جنگ یمن مطرح کرد و درصدد پاسخ به آنها برآمد.

این روزنامه این سوالات را طرح کرده است که چرا فقط نظامیان اماراتی در یمن کشته می شوند و خبری از تلفات سایر نیروهای ائتلاف تحت فرماندهی عربستان به گوش نمی رسد؟ این بایکوت رسانه ای برای چیست؟ چرا سازمان های بشردوستانه بین المللی با درخواست ائتلاف سعودی برای خارج کردن کارمندان خود از مناطق تحت بمباران مخالفت کرده اند؟

روزنامه رای الیوم خاطرنشان کرد: درسایه تحولات منطقه، جنگ یمن که به دومین سال خود نزدیک می شود، فراموش شده است و با وجود حوادث و تحولات پرشتاب خود از توجه کمتری برخوردار می باشد.

به نوشته روزنامه رای الیوم، دولت امارات همانند همیشه اذعان کرد که یکی از نیروهای نظامی اش در یمن کشته شده است. با احتساب این نظامی، شمار تلفات ارتش امارات از آغاز تجاوز به یمن در یکسال پیش تاکنون به دستکم 70 کشته رسید. اما این سوال مهم مطرح است که تلفات سایر کشورهای شرکت کننده در ائتلاف که نیروهای آنها در میدان نبرد می جنگند، چیست؟ هیچ آماری درباره تلفات نیروهای سودانی و قطری و کویتی و بحرینی نشنیده ایم؛ چه برسد به نیروهای مزدور کلمبیایی و تابعیت های دیگری که شرکت آمریکایی امنیتی خصوصی "بلک واتر" آنها را در میدان نبرد به خدمت گرفته است.

دو احتمال اساسی وجود دارد؛ نخست اینکه این نیروها عملا در میادین نبرد می جنگند و تلفات می دهند اما آمار این تلفات بایکوت می شود و آنها در سایه سکوت و عدم هرگونه پوشش خبری دفن می شوند یا اینکه این نیروها عملا نمی جنگند و حضور آنها صرفا نمادین است.

این بایکوت خبری در زمینه ای دیگری از جنگ یمن نیز صدق می کند؛ یعنی تلفات بمباران اهداف غیرنظامی در حملات ائتلاف تحت رهبری سعودی و تلفات و خسارتهای موشک های شلیک شده ارتش و کمیته های مردمی یمن به سمت مواضع و اهداف سعودی در داخل یمن و خاک عربستان. درحالی که مسئولان سعودی می گویند که آنها موشک ها را قبل از رسیدن به اهداف خود هدف قرار می دهند، ارتش و کمیته های مردمی یمن کاملا برعکس می گویند که این موشک ها به اهداف خود اصابت می کند.

در این میان، آنچه قطعی به نظر می رسد همان حمله به اهداف غیرنظامی است که آخرین مورد آن حمله روز گذشته به یک کارگاه خیاطی در شهر صنعا و قربانی شدن 15 غیرنظامی از جمله یک نوجوان 14 ساله بود. این حمله نظیر همان حملات ماههای گذشته به یک بیمارستان تحت مدیریت پزشکان بدون مرز در استان صعده و تاسیسات زیربنایی یمن بود.

خطرناکتر از همه اینها، درخواست ائتلاف تحت رهبری عربستان از کمیته جهانی صلیب سرخ و سایر سازمانهای بشردوست برای خارج کردن پرسنل خود از مناطق تحت بمباران در یمن بود که این سازمانها به شدت با آن مخالفت کردند زیرا می خواهند وظیفه خود در امدادرسانی به میلیون ها نفر از شهروندان یمن را که زیر گلوله باران و بمباران روزانه قرار دارند، ایفا کنند. این سازمانها می دانند که هدف این درخواست ائتلاف سعودی، جلوگیری از رصد یا مستند سازی بین المللی چنین جنایات جنگی توسط آنها است.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها