امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156563
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۰۸
تعداد بازدید: 250
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مقامات محلی ولایت غزنی در شرق افغانستان اعلام کردند: نیروهای وابسته به «ملا اختر منصور» با طالبان ناراضی به سرکردگی «ملا ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مقامات محلی ولایت غزنی در شرق افغانستان اعلام کردند: نیروهای وابسته به «ملا اختر منصور» با طالبان ناراضی به سرکردگی «ملا رسول» در این ولایت درگیر شده‌اند.
 
آنها اظهار داشتند: این درگیری نیمه شب گذشته در شهرستان «ناوه» ولایت غزنی بوقوع پیوسته است.
 
«محمدامان حمیمی» والی ولایت غزنی در این باره گفت: در این درگیری تاکنون 27 نفر از هر دو گروه طالبان کشته شده‌اند.
 
وی تأکید کرد که «ملا شمس» یکی از فرماندهان طالبان در ولایت غزنی نیز در درگیری شب گذشته دو جناح طالبان کشته شده است.
 
والی ولایت غزنی افزود: در جریان این درگیری یک مرکز مخابراتی و اداری طالبان نابود شده است که تاکنون مشخص نیست متعلق به کدام یک از دو گروه است.
 
«محمدامین امرخیل» فرمانده پلیس ولایت غزنی نیز در این باره گفت: این درگیری پس از اعلام جهاد گروه ملا رسول علیه گروه ملا منصور آغاز شده است.
 
وی افزود: جناح ملا رسول گروه ملا منصور را متهم می‌کند که ضمن حمایت مالی و تدارکاتی توسط سازمان اطلاعات ارتش پاکستان (آی‌.اس‌.آی) از این کشور دستور می‌گیرد.
 
مقامات محلی ولایت غزنی در حالی از درگیری گروههای طالبان در این ولایت خبر می‌دهند که در گذشته نیز این دو جناح در مناطق مختلف افغانستان با یکدیگر درگیر شده‌اند.
 
چندی قبل در جریان یکی از این درگیریها «ملا منصور دادالله» معاون سرکرده گروه طالبان ناراضی توسط افراد وابسته به ملا اختر منصور رهبر فعلی طالبان افغان کشته شد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها