امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156565
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۰۸
تعداد بازدید: 248
به گزارش «پیروان مــوعــود»، العرادی به همین موضوع سلب ناعادلانه تابعیت از سوی مقامات آل خلیفه اشاره می کند و می گوید: شمار بحرینی هایی که تابعیت ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، العرادی به همین موضوع سلب ناعادلانه تابعیت از سوی مقامات آل خلیفه اشاره می کند و می گوید: شمار بحرینی هایی که تابعیت آنها خودسرانه از سوی مقامات بحرینی سلب شده است، تاکنون به ۲۵۳ نفر می رسند که همگی صاحب نظران سیاسی و معارضان دولتی بوده اند. بیشتر آنها از اقشارعادی جامعه هستند و همین موضوع دلیل روشنی است بر اینکه رژیم می خواهد از  قشر مشخصی انتقام بگیرد.

وی می افزاید: جایز نیست که کسی تازمانی که تابعیت دیگری ندارد و هیچ اقدام جاسوسی نیز مرتکب نشده است، تابعیتش سلب شود.

در بحرین تنها شیعیان نیستند که هدف قرار می گیرند

این پزشک و فعال سیاسی بحرینی که در سالگرد انقلاب ۱۴ فوریه این کشور با خبرنگار شفقنا گفتگو می کند،  در ادامه تاکید می کند: در بحرین تنها شیعیان نیستند که هدف قرار می گیرند بلکه هر صدایی در نطفه خفه می شود. پس از ورود نیروهای سپر جزیره به بحرین، اهل سنت ترسانده شدند و صدایشان در نطفه خفه شد و شیعیان نیز با بازداشت های اجباری هدف قرار گرفتند تا جوی فرقه گرایانه ایجاد کنند.

وی می افزاید: هدف از سیاست سلب تابعیت، در واقع شکستن صدای مخالفان رژیم آل خلیفه است و زمانی که تابعیت یک شهروند سلب می شود،  در واقع گویا از تمامی حقوقش محروم شده است.

او در همین زمینه تاکید می کند: در واقع مشکل امروز نسل آینده است که بهای گناه ناکرده  و بهره برداری آل خلیفه از این اوضاع انسانی را می پردازند.

العرادی با اشاره به اینکه مساله سلب تابعیت امروز به یک ابزار تبدیل شده و رژیم بحرین از سال ۱۹۹۹م تاکنون همچنان به سیاست اعطای تابعیت سیاسی به خارجی ها ادامه می دهد، تصریح می کند:  شمار خارجی هایی که به آنها تابعیت بحرینی اعطا شده، به حدود ۱۲۰ هزار نفر می رسد که در بین آنها شهروندانی از  دیرالزور سوریه، تکفیری ها و فدائیان صدام نیز دیده می شود و کسانی  هم هستند که حتی یک روز هم در بحرین اقامت نداشته اند.

چون بحرین جزیره کوچکی است که مساحت آن از ۷۰۰ کیلومترمربع تجاوز نمی کند و بیشتر آن را مناطق خالی از سکنه و تحت سیطره رژیم حاکم تشکیل می دهد، العرادی در این باره می گوید: رژیم حاکم به دلیل اقدامات خود، رسوا شده است در حالی که ازدحام جمعیت فقط در شمال بحرین است و این مناسب اوضاع جغرافیایی بحرین نیست؛ روند تغییر جمعیتی آشکار بوده و این درواقع بی مبالاتی نسبت به شیعیان است که هدفش انتقام و در پیش  گرفتن سیاست دروغ علیه اهل سنت است.

این فعال سیاسی اظهار می کند: زمانی که سلب تابعیت شدیم، جزو گروهی ۷۲ نفره بودیم که پنجاه نفر از آنها از مخالفان سیاسی بحرین بودند و ۲۲ تن دیگر نیز داعشی بودندکه در واقع هدف از این اقدام برچسب تروریستی زدن به مخالفان بود همانند آنچه علیه شیخ نمر در عربستان رخ داد با این تفاوت که آل خلیفه در این اقدام موفق نشد چون تمامی سازمان ها علیه این اقدام بودند.

وی می افزاید: علی رغم این همه موارد نقض آشکار حقوق در بحرین، انگلیس سیاست دوگانه ای را در پیش گرفت اما نهادهای حقوق بشر این کشور اقدامات رژیم بحرین را محکوم کرد و نسبت به آنها ابراز نگرانی کردند. تقریبا انگلیسی ها  و آمریکایی هاهمدست های متجاوزگرانه آل خلیفه هستند. ملت بحرین در پنج سال گذشته تمامی اوراق و اسناد محکومیت آل خلیفه را که تفاوتی با قذافی، حسنی مبارک و زین العابدین بن علی نداشته، ارائه کرده است اما این رژیم از شیوه های مختلفی از جمله تجاوز علیه یمن و دیگر تصمیمات آل سعود، سعی در سرپوش گذاشتن بر تجاوزات و موارد نقض حقوق خود در بحرین کرده است.

انقلاب مظلوم بحرین

این پزشک بحرینی در ادامه به مظلومیت انقلاب بحرین اشاره، و تاکید می کند: ما به عنوان بحرینی ها تاوان داده ایم. اولین کسانی هستیم که از مداخلات عربستان در منطقه متضرر شده ایم. این جنبش در هر نظام دیگری رخ می داد، حتما ساقط می شد، اما جهان به اوضاع بحرین اهمیتی نمی دهد به همین دلیل  انقلاب بحرین را انقلاب مظلوم می نامیم.

این فعال بحرینی در گفت وگوی خود با شفقنا ادامه می دهد: تمامی پرونده هایی که به دلیل انقلاب بحرین اقامه شده، تاکنون حل ناشده باقی مانده است در حالی که رژیم آل خلیفه به جای اینکه با ملت خود تعامل داشته باشد، و به خواسته های آنها پاسخ دهد، گزینه امنیتی را انتخاب کرده است و از همان روز اول ارتش سعودی را وارد معرکه کرد به همین دلیل است که امروز تمامی شخصیت های مخالفان در زندان به سر می برند.

وی در باره اوضاع زندانیان و وضعیت روحی و روانی آنها نیز می گوید: چهار تا پنج مورد تجاوز جنسی به زندانیان و همینطور تجاوزات جنسی به کودکان و همینطور شکنجه در زندان های آل خلیفه وجود داشته است. تمامی مردم ۱۴ فوریه سلب تابعیت شده اند. تابعیت، جزو حقوق مردم است  زمانی که این حق ساقط شود، پاسپورت قرمز چه ارزشی دارد.
 

امام حسین(علیه السلام): اولین حقوقدان

وی با تاکید بر اینکه ما اسوه ای چون امام حسین(علیه السلام) را داریم که به هیچ وجه تسلیم نخواهیم شد، می افزاید: زمانی که در دشوارترین لحظات انقلاب در مجتمع پزشکی السلیمانیه منامه بودیم، و پیکر شهدای تجاوز عربستان را برای مداوا آوردند، از خانواده های شهدا شنیدم که فریاد «حسین حسین» سرمی دادند. این سخن، مجتمع را تکان داد. این همان عقیده ما و هویت اصلی ماست که عبارتست از عشق به اهل بیت علیهم السلام ؛ این همان اسلام ناب محمدی است که منبع عزت و قدرت ماست.

۱۴ فوریه… طوق نجات

العرادی در ادامه نسبت به اقدامات اتخاذ شده در خصوص سلب تابعیت بحرینی ها و از جمله خود  خوشبینی چندانی از خود بروز نمی دهد و در ادامه تاکید می کند: سلب تابعیت هیچ کس جایز نیست علی الخصوص اینکه جامعه بین المللی می داند که اقدامات آل خلیفه در این زمینه، اقدامی سیاسی و خودسرانه و نقض آشکار حقوق بشر و همینطوراقدامی علیه آزادی بیان است و پشتوانه قانونی ندارد. این قضیه برای کشورهایی که از رژیم آل خلیفه تبعیت می کنند و همدست آنها هستند، رسوا شده است.

اما در عوض این فعال بحرینی نسبت به روز نام گذاری شده به ۱۴ فوریه که از آن به طوق نجات یاد می کند، بیشتر خوشبین است و آن را نتیجه فداکاری ها و ایثارگری های نسل های سابق می داند و در پایان نیز ابراز امیدواری می کند که تمامی اهداف انقلاب بحرین تحقق یابد و شهروندان بحرینی به خواسته های خود دست یابند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها