امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156580
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۰۹
تعداد بازدید: 257
به گزارش «پیروان مــوعــود»، اِمی بیب، یک دانشجوی دانشگاه ایالت آیداهو در آمریکا با شرکت در برنامه تلویزیونی با مجری‌گری استیو هاروی درباره خاطراتش ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، اِمی بیب، یک دانشجوی دانشگاه ایالت آیداهو در آمریکا با شرکت در برنامه تلویزیونی با مجری‌گری استیو هاروی درباره خاطراتش از مسلمانان گفت.

او که در برنامه تلویزیونی «غلبه ایمان بر ترس» شرکت کرده بود، درباره بازدید از مسجد مسلمانان دیدگاه‌های تازه‌ و متفاوتی از تبلیغات رسانه‌ای آمریکایی ارائه داده و گفت: به عنوان دختری که در یک خانواده‌ مسیحی معتقد بزرگ شده‌ام، رفتن به مسجد باعث شد چیزهای زیادی بیاموزم و با آدم‌های تازه‌ای رابطه برقرار کنم. دانشجویان مسلمان زیادی در دانشگاه ما هستند و حال که با جامعه مسلمانان آشنا شده‌ام می‌توانم بدون هیچ ترسی با آن‌ها دوست شوم.

او درباره حضورش در مسجد نیز گفت: در آغاز ورودم به مسجد وحشت زده بودم اما بزودی متوجه شدم که چه فضای خوشایند و مهمان‌نوازی در انتظارم است. کفش‌هایم را درآورده و یک روسری از میزبانم دریافت کرده و به مشاهده نماز خواندن مسلمانان رفتم. وقتی دلیل نماز خواندن جداگانه زنان و مردان را جویا شدم، در جواب به من گفتند که نمی‌خواهند موقع نیایش با پروردگار، هیچ عنصری حواس آن‌ها را از خدا پرت کند.

او در خصوص برخورد با مسلمانان نیز گفت: آنچه بیش از همه مرا متعجب ساخته بود رفتارهای دوستانه و دلنشین مسلمانان بود. خانواده‌های مسلمان همچنین درباره پیش‌داوری‌های غلط غرب از مسلمانان در پی جنگ‌های آمریکا به کشور‌های دیگر با من سخن گفتند.

او درادامه سخنانش گفت: باید بگویم که آشنایی با مسلمانان تجربه فوق العاده‌ای بود و من خدا را شکر می‌کنم که به چنین شناختی رسیده‌ام.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها