امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156584
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۰۹
تعداد بازدید: 270
به گزارش «پیروان مــوعــود»، آستان قدس علوی در بیانیه ای اعلام کرد: یک هیات مسیحی آمریکایی که اخیرا به عراق سفر کرده است، امروز(سه شنبه) به همراه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، آستان قدس علوی در بیانیه ای اعلام کرد: یک هیات مسیحی آمریکایی که اخیرا به عراق سفر کرده است، امروز(سه شنبه) به همراه مسئولان مدرسه دینی دارالعلم وابسته به موسسه خیریه آیت الله خویی (قدس سره الشریف) به حرم مطهر امام علی(علیه السلام) مشرف شد و مورد استقبال «سید نزار هاشم حبل المتین» تولیت آستان قدس علوی و شماری از اعضای شورای اداری این آستان قرار گرفتند.

«سید نزار هاشم حبل المتین» تولیت آستان قدس علوی در این دیدار گفت: حرم مطهر امام علی(علیه السلام) یک مرکز انسانی است که به روی تمامی ادیان و نژادها باز است.

براساس بیانیه آستان قدس علوی، هیات مسیحی آمریکایی را کاردینال تئودور مک کاریک نماینده کلیسای کاتولیک و «اسقف جان برایسون چاین» نماینده کلیسای آنگلیکان و دیپلمات سابق این کشور همراهی می کردند.

تولیت آستان قدس علوی در این دیدار ضمن خوشآمدگویی به هیات مسیحی ، اقدام به ارائه شرحی کامل درباره ابعاد تاریخی حرم مطهر و همچنین شرح مختصری درباره پروژه های مختلف دبیرخانه آستان قدس علوی به منظور خدمت رسانی به زائران ارائه کرد.

وی با تاکید بر اینکه حرم امام علی(علیه السلام) مرکزی انسانی است که به روی همه ادیات و نژادها باز است، تمامی رهبران دینی جهان را به زیارت حرم مطهر امام علی(علیه السلام) و آگاهی از اندیشه اسلام و اصول اسلامی ناب نشات گرفته از قرآن، پیامبر(صلی الله علیه و اله) و اهل بیت مطهرشان علیهم السلام دعوت کرد.

سید نزار حبل المتین تاکید کرد: شهر نجف اشرف ، شهر صلح، محبت، همگرایی و انسانیت است.

هیات مسیحی نیز در این دیدار با ابراز افتخار عمیق نسبت به تشرف به حرم مطهر امام علی(علیه السلام)، تاکید کردند که حضورشان در شهر نجف اشرف و در جوار حرم مطهر امام علی(علیه السلام)، تحکیم تعامل بین شخصیت های دینی و همکاری بین نهادهای فکری و علمی محسوب می شود.

هیات مسیحی آمریکایی همچنین تاکید کردند: حرم امام علی(علیه السلام) از جمله اماکنی است که بیشتر از هرمکان دیگری اصل همزیستی مسالمت آمیز و استقبال از دیگر طوایف در آن متبلور می شود وهمین موضوع دلیل حضور پیروان ادیان و طوایف مختلف در جوار این حرم مقدس است.

هیات مذکور همچنین از ماهیت و چگونگی خدمات رسانی به زائران بویژه در طول مراسم زیارت های میلیونی ابراز شگفتی کرد و از تلاش های صرف شده در این خصوص تمجید کرد.

این هیات سپس با گشت و گذار در صحن حیدری شریف و  بازدید از مرقد آیت الله ابوالقاسم خویی، به زیارت خود پایان داد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها