امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15659
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۱
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دشتستان، علیرضا خرمی در آیین تودیع و معارفه رئیس اداره میراث فرهنگی دشتستان اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دشتستان، علیرضا خرمی در آیین تودیع و معارفه رئیس اداره میراث فرهنگی دشتستان اظهار داشت: دشتستان از شهرستان‌های مهم و تاثیرگذار در استان و حتی کشور است و برای رشد و توسعه این استان اهتمام جدی داریم.

وی افزود: از نظر تاریخی و فرهنگی نیز جایگاه دشتستان جایگاهی ویژه است و در واقع میراث با ارزش فرهنگی و باستانی دشتستان با توجه به قدمت تاریخی و کهن آن نیاز به توجه و توسعه ویژه دارد.

فرماندار دشتستان با بیان اینکه دشتستان 172 اثر گردشگری ملی و بین‌المللی دارد خاطر نشان کرد: شهرستان دشتستان به لحاظ دارا بودن 172 اثر تاریخی و گردشکری در سطح ملی و بین‌المللی و وجود جاذبه‌های بکر طبیعی و گردشکری نیاز به توجه بیشتر از سوی مسئولان میراث فرهنگی و گردشکری استان دارد.

خرمی ابراز داشت: گردشگری در دنیای امروز دارای جایگاه خاصی است و باید بیش از پیش مورد توجه و عنایت قرار گیرد و باید از ظرفیت‌های گردشگری شهرستان به نحو مطلوب بهره ببریم.

فرماندار دشتستان گفت: آثار باستانی دوره‌های هخامنشیان و ساسانیان همچون کوشک اردشیر، گوردختر، بردک سیاه و کاخ هخامنش و دیگر جاذبه‌ها و چشم‌اندازهای بسیار زیبای طبیعی و نخلستان‌های سرسبز در این شهرستان در طول سال به‌ویژه ایام نوروز باعث جذب و حضور گردشکران خارجی و داخلی در این منطقه شده است.

خرمی یادآور شد: باید نگاه ویژه‌ای به مناطق تاریخی و گردشگری در سطح شهرستان داشته باشیم و انتظار داریم بیش از گذشته در زمینه توسعه اماکن گردشگری و تاریخی همت داشته باشیم.

در این آیین، حسین حسین‌پور به عنوان رئیس جدید میراث فرهنگی و گردشکری شهرستان دشتستان معرفی و از خدمات مهدی بسارده رئیس پیشین این اداره تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام/2452/ح20/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها