امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156595
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 332
به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع رسانه ای نزدیک به نظام سوریه گزارش دادند: لشگر چهارم زرهی سوریه به فرماندهی «ماهر اسد» برادر «بشار اسد»، دو روز ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع رسانه ای نزدیک به نظام سوریه گزارش دادند: لشگر چهارم زرهی سوریه به فرماندهی «ماهر اسد» برادر «بشار اسد»، دو روز پیش عملیات استقرار نیرو در مناطق استراتژیک و حیاتی در لاذقیه را باهدف مقابله با هرگونه حمله احتمالی ترکیه و عربستان آغاز کردند.

این منبع تاکید کرد: عملیات انتقال نیروهای لشگر چهارم به لاذقیه با نظارت شخص «ماهر اسد» انجام شد و به این لشگر دستور داده شد تا با هر تشکل نظامی دیگر وابسته به نیروهای سوریه هماهنگ باشد همچنین به فرمانده این لشگر دستور داده شد تا از ورود هر شخص نظامی که متعلق به این لشگر مستقر شده در این مناطق نیست، جلوگیری کنند.

نیروهای این لشگر به فرماندهی افسران درجه دار به جای نیروهای ویژه و گارد ریاست جمهوری که ماموریت حراست و حمایت از پایگاه نظامی روسیه در فرودگاه نظامی حمیمیم را داشتند، در اطراف این پایگاه نظامی مستقر شدند.

به گزارش این منابع، نیروهای این لشگر بندر لاذقیه و همه مهمات آن و منطقه الحره و انبارهای مهمات و برخی از مناطق داخل شهر را تحویل گرفتند.

تحرکات اخیر این لشگر پیشگیرانه و احتیاطی توصیف شده است و همچنین از قاچاق و سرقت در گذرگاه های دریایی جلوگیری کردند.

همچنین این منابع تاکید کرد: استقرار سکوی موشکی ضد هوایی در ساحل سوریه برای مقابله با جنگنده های عربستانی یا ترکیه در زمان نقض حریم هوایی سوریه درحال انجام است.

لشگر چهارم مهمترین یگان نیروهای نظام سوریه و قوی ترین نیروی تسلیحاتی به شمار می آید و پایه های متشکل از فرزندان طایفه علوی سوریه است و یکی از یگان های اصلی مسئول حمایت از نظام سوریه در دمشق است؛ همچنین سرتیپ«غسان بلال» افسر امنیتی این لشگر، دست راست ماهر اسد و رئیس دفتر وی و مسئول بیشتر عملیات ها در غوطه شرقی و غربی به ویژه داریا و فرودگاه نظامی المزه و جنوب دمشق است.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها