امروز : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 28
۰۳:۲۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1566
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۸
تعداد بازدید: 198
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روزنامه «الصباح»، شیخ «عبدالمهدی الکربلائی» نماینده مرجعیت عالی دینی شیعیان در عراق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روزنامه «الصباح»، شیخ «عبدالمهدی الکربلائی» نماینده مرجعیت عالی دینی شیعیان در عراق از شهروندان عراقی خواست تا در انتخابات شوراهای استانی به طور گسترده شرکت کنند.

وی در خطبه‌های نماز جمعه دیروز در صحن شریف حسینی (ع)، گفت که مرجعیت عالی دینی عراق، صبح جمعه چندین ملاحظه درباره انتخابات شوراهای استانی که قرار است امروز برگزار شود، ارائه و تاکید کرد که ابراز بی میلی شهروندان درباره شرکت در انتخابات، راهکار مشکل کنونی عراق نیست.

شیخ کربلائی افزود که مرجعیت دینی بار دیگر اظهار داشت که برخی از شهروندان عراقی از اهمال برخی از شوراهای استانی دلسرد و حتی برخی از آنها دچار بدبینی شده‌اند و می‌گویند که شرکت در انتخابات بی‌فایده است. اما این خودداری از شرکت در انتخابات، راهکار حل مشکل نیست. ما می‌گوییم، اگر شهروندی که از او انتظار می‌رود در انتخابات شرکت کند و انتخاب خوبی انجام دهد، از این کار امتناع ورزد، کسی دیگری جای او انتخاب خواهد کرد.

وی تاکید کرد: کرسی‌های شوراهای استانی چه ما مشارکت کنیم و چه نکنیم، پر خواهند شد. شما شهروندان عراقی از شما انتظار می‌رود که بهترین انتخاب‌ها را انجام دهید و کسانی را که فکر می‌کنید می‌توانند برای حل مشکل موجود راهکاری بیابد، انتخاب کنید.

خطیب جمعه کربلا تاکید کرد که مرجعیت عالی شیعیان خواستار شفافیت در روند شمارش آراء انتخاباتی است و تاکید دارد که نامزدها و گروه‌های سیاسی باید به چیزی که از صندوق‌های رای خارج خواهد شد، احترام بگذارند. به ویژه که نتایج این آراء، خوشایند برخی نخواهد بود اما باید بدانند که این، نتیجه آراء شهروندان عراقی است نه آمال و آرزوهای گروه‌‌های سیاسی!

کربلایی اظهار داشت: مرجعیت دینی بار دیگر تاکید کرده که از هیچ نامزد یا فهرستی قدیمی یا جدید حمایت نمی‌کند و موضع واحدی در قبال تمامی این گروه‌ها دارد و فاصله خود با آنها را حفظ می‌کند. اما این امر نباید موجب بروز این تصور اشتباه از سوی برخی شود که بگویند، مرجعیت قدرت تمیز میان نامزدهای صالح و غیر صالح را ندارد. این مسئله کاملا برای مرجعیت روشن است و توانایی تشخیص این امر را دارد.

انتخابات شوراهای استانی عراق از ساعت هفت صبح امروز در 12 استان این کشور آغاز شد و تا 5 عصر ادامه خواهد داشت تا نزدیک به 14 میلیون واجد شرایط، آرای خود را تحت تدابیر شدید امنیتی به صندوق بریزند.

شرکت‌کنندگان در این انتخابات باید 378 نفر را از میان 8 هزار و 138 نامزد وابسته به بیش از 260 جریان و گروه سیاسی، انتخاب کنند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها