امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156607
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۲۲
تعداد بازدید: 256
به‌گزارش پیروان مــوعــود، هاکان تکین - سفیر ترکیه در ایران در بازدید از نمایشگاه گردشگری کشورمان از اعلام آمادگی کشورش برای سرمایه‌گذاری ...

به‌گزارش پیروان مــوعــود، هاکان تکین - سفیر ترکیه در ایران در بازدید از نمایشگاه گردشگری کشورمان از اعلام آمادگی کشورش برای سرمایه‌گذاری در گردشگری ایران خبر داد و اظهار داشت: شرایط جدید ایران در منطقه امکان بهره‌برداری از ظرفیت‌های گردشگری بین دو کشور را فراهم کرده است.

تکین با اشاره به ظرفیت‌های بسیار خوب گردشگری ایران، عنوان کرد: این ظرفیت‌ها همراه با تغییر شرایط منطقه، فضای مناسبی را به وجود آورده است تا شرکت‌های ترکیه‌ای علاقمند به سرمایه‌گذاری در ایران حضور پر رنگ‌تری در این عرصه داشته باشند.

سفیر ترکیه در تهران در ادامه تأکید کرد: بدون شک توسعه همکاری ایران و ترکیه و افزایش حضور شرکت‌های ترکیه‌ای در این کشور برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری وابسته به تهیه پروپوزال ها مناسب است؛ در این صورت ما نیز با نظر مثبت، پیشنهادهای ارائه شده را بررسی می‌کنیم.

تکین به همسایگی دو کشور اشاره و اظهار کرد: متأسفانه در حال حاضر گردشگری بین دو کشور متوازن نیست که امیدواریم در آینده شرایط گردشگری بین دو کشور پایدار شود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از ظرفیت‌های گردشگری در مناسبات ایران و ترکیه در سال های گذشته مغفول مانده بود، گفت: خوشبختانه شرایط جدید ایران در سطح بین الملل امکان بهره برداری از این ظرفیت‌ها را ایجاد می‌کند.

به گزارش میراث فرهنگی، سفیر ترکیه در تهران همچنین بر لزوم معرفی هرچه بیشتر ظرفیت‌های گردشگری ایران به مردم ترکیه تأکید و عنوان کرد: در این صورت شهروندان ترک می‌توانند در کنار سایر مقاصد گردشگری در غرب، نگاهی نیز به ظرفیت‌های گردشگری شرق به ویژه ایران داشته باشند.

تکین در پایان به توانمندی‌های ترکیه در آموزش های وابسته به حوزه گردشگری اشاره و عنوان کرد: ایران می‌تواند در توسعه همکاری‌های خود از این آموزش‌ها به ویژه در بخش هتل‌داری بهره‌مند شود.

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها