امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۱۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156613
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۲۲
تعداد بازدید: 246
به گزارش پیروان مــوعــود، روسیا الیوم نوشت: عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر گفت که موضع کشورش در قبال بحران سوریه واضح است و تغییری نکرده است. ...

به گزارش پیروان مــوعــود، روسیا الیوم نوشت: عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر گفت که موضع کشورش در قبال بحران سوریه واضح است و تغییری نکرده است. این موضع همان عدم دخالت در امور سوریه و احترام به خواست مردم این کشور است.

السیسی در دیدار با یک هیئت رسانه ای از کویت با اشاره به ضرورت تلاش برای رسیدن به حل سیاسی بحران سوریه به گونه ای که وحدت و تمامیت ارضی این کشور حفظ شده و زمینه برای آغاز بازسازی آن فراهم شود گفت: مصر با قدرت با تروریسم و عناصر تندرو مبارزه می‌کند.

رئیس‌جمهور مصر افزود که موضع کشورش منعکس کننده اصول ثابت سیاست خارجی آن است که بر عدم دخالت در امور داخلی کشورها مگر در صورت تهدید مستقیم کشورهای دوست اصرار دارد.

پیش از این سامح شکری وزیر  خارجه مصر نیز در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی دویچه وله آلمان گفت: راه حل نظامی برای بحران سوریه بی فایده بودن خود را ثابت کرده است و جایگزینی برای حل و فصل سیاسی اوضاع در آنجا وجود ندارد.

وی در پاسخ به سئوالی درباره آمادگی ریاض برای اعزام نیروی زمینی به سوریه گفت: فعالیت از طریق سازمان ملل و استفان دی میستورا فرستاده این سازمان در امور سوریه ایده آل ترین راه حل برای حل و فصل بحران است.

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها