امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15664
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۱
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز 11 آذر سال گذشته از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره آتش سوزی در ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز 11 آذر سال گذشته از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره آتش سوزی در خیابان سبلان شمالی به کلانتری 127 نارمک اعلام شد.

پس از انجام عملیات اطفای حریق از سوی تیم آتش نشانی، در تحقیقات اولیه مأموران اطلاع پیدا کردند که بر اثر آتش سوزی سه نفر از جمله پسر مالک ساختمان دچار سوختگی شده‌اند که هماهنگی‌های لازم انجام و هر سه مصدوم توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

با انجام بررسی های کارشناسی از سوی تیم آتش نشانی، آتش سوزی از نوع عمدی تشخیص داده شد که پرونده با موضوع حریق عمدی تشکیل و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 4 تهران، پرونده جهت انجام تحقیقات در اختیار تیم تجسس کلانتری 127 نارمک قرار گرفت.

مأموران با حضور در بیمارستان به تحقیق از مصدومین آتش سوزی پرداختند؛ پسر مالک ساختمان به نام محمد 34 ساله در سخنان کوتاهی که توانسته بود برای مأموران بیان کند، به آن‌ها گفته بود که در هنگام غروب به همراه دو نفر از دوستانم در زیر زمین نشسته بودم که یکی از دوستانم بوی بنزین حس کرد وقتی قصد داشتم تا از زیر زمین بیرون آمده و موضوع را بررسی نمایم که ناگهان اتاق منفجر شد و همه جا آتش گرفت.

یکی از مصدومان حادثه نیز در اظهاراتش به مأموران گفت: به همراه داوود و محمد در داخل اتاق زیرزمین نشسته بودیم که صدای پا شنیدم؛ محمد گفت که پدرم آمده؛ پس از دقایقی، صدای ریخته شدن آب و بلافاصله بوی بنزین را شنیدم؛ از محمد خواستم تا از زیرزمین بیرون رفته و موضوع را بررسی کند که ناگهان آتش تمامی زیرزمین را فرار گرفت.

با توجه به تحقیقات اولیه، مأموران به تحقیق از مالک ساختمان به نام محسن 76 ساله پرداختند و او در اظهاراتش بیان کرد: من خواب بودم و با صدای داد و بیداد بیرون آمدم که متوجه شدم آتش سوزی اتفاق افتاده است.

مادر محمد نیز در اظهاراتش به مأموران گفت: که حدود 2 ساعت قبل از حادثه از منزل خارج و به خانه یکی از همسایه‌ها رفته بودم؛ پس از دقایقی از سر و صدای همسایه‌ها به داخل کوچه آمده و متوجه شدم که منزلم آتش گرفته و پسرم به همراه دو نفر دیگر که در زیر زمین خانه بودند دچار سوختگی شده که هر سه نفر توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

در شرایطی که رسیدگی به پرونده در دستور کار مأموران تجسس کلانتری 127 نارمک قرار داشت، از سوی بیمارستان به کلانتری اعلام شد که محمد بر اثر شدت جراحت‌های ناشی از آتش سوزی فوت کرده است؛ با توجه به اعلام نظریه کارشناسی آتش نشانی در خصوص عمدی بودن آتش سوزی و اعلام نظریه تیم پزشکی در خصوص مرگ بر اثر شدت جراحت ناشی از سوختگی، پرونده با موضوع فوت مشکوک تشکیل و به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت ادامه رسیدگی و انجام تحقیقات تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان به تحقیقات میدانی از محل آتش سوزی پرداخته و اطلاع پیدا کردند که محمد اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر از نوع شیشه داشته و به همین علت، همسرش در حدود دو سال پیش از وی متارکه کرده است.

در ادامه تحقیقات مشخص شد که برابر اظهارات همسایگان و همچنین پدر و مادر محمد، زیر زمین منزل آنها توسط محمد به مکانی برای تردد افراد معتاد و مصرف موادمخدر تبدیل شده است؛ مادر محمد در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پسرم بیکار بود و به موادمخدر شیشه اعتیاد داشت؛ او افراد ناباب و خلافکار را به خانه می‌آورد و با آنها در زیر زمین مواد مصرف می‌کرد و همین موضوع باعث اعتراض همسایگان و خانواده‌ها شده بود اما او به هیچ عنوان به این اعتراضات توجه نداشت.

کارآگاهان اداره دهم در ادامه تحقیقات اطلاع پیدا کردند که محسن، در حقیقت پدر واقعی محمد نبوده و در حدود 15 سال پیش، پس از فوت همسر سابقش با مادر محمد ازدواج کرده و برابر اظهارات مادر محمد و همسایگان از هیچگونه تلاشی برای نگهداری از محمد و خواهرش کوتاهی نکرده و حتی پس از متارکه ی محمد از همسرش، نگهداری و سرپرستی از پسر خردسال محمد را نیز به عهده گرفته و هیچگونه سابقه دستگیری و یا درگیری در محل سکونت ندارد و در حال حاضر نیز در دوران بازنشستگی به سر می‌برد.

با توجه به اطلاعات جدید بدست آمده در مسیر تحقیقات و اظهارات محمد به مأموران کلانتری که پیش از مرگ، ناپدری‌اش را عامل آتش سوزی معرفی کرده بود و همچنین تناقضات بدست آمده در اظهارات محسن، کارآگاهان به تحقیق از وی پرداخته اما او کماکان منکر هرگونه آتش سوزی عمدی بود تا نهایتاً در 30 خرداد سال جاری لب به اعتراف گشوده و ضمن اعتراف به ریختن بنزین به داخل زیر زمین از طریق هواکش، عنوان داشت : "من قصد آتش زدن ساختمان را نداشتم و حتی کبریت را هم روشن نکردم بلکه تنها قصد ترساندن محمد و دوستانش را داشتم تا دیگر برای مصرف مواد به خانه من نیایند.
محسن در ادامه اعترافات خود به کارآگاهان گفت: پس از فوت همسر اولم ، در حدود 15 سال پیش با مادر محمد ازدواج کرده و از دو فرزندش همانند فرزندانم نگهداری و آنها را بزرگ کردم؛ روز حادثه من به همراه نوه‌ام (پسر محمد) در منزل خواب بودم و وقتی بیدار شدم، وارد حیاط شده و متوجه شدم که محمد مجدداً به همراه دوستانش در داخل زیر زمین در حال مصرف مواد هستند؛ محمد همیشه در داخل حیاط بنزین نگه می‌داشت، بنزین را از گوشه حیاط برداشته و از طریق هواکش به داخل زیر زمین ریختم که ناگهان زیر زمین آتش گرفت؛ من کبریت را روشن نکردم ولی چون در داخل زیر زمین پیک نیک روشن بود و محمد و دوستانش در آنجا مواد مصرف می کردند، به یک‌باره زیرزمین آتش گرفت.

محسن در ادامه اعترافات خود به کارآگاهان گفت: من قصد کشتن کسی را نداشتم ولی چون زیرزمین خانه‌ام به محل تردد افراد معتاد و مصرف موادمخدر تبدیل شده بود، به قصد آتش زدن اموال دزدی که دوستان محمد در زیر زمین نگهداری می‌کردند و همچنین ترساندن محمد و دوستانش اقدام به ریختن بنزین کردم که یکباره همه جا آتش گرفت.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر اعلام کرد: با توجه به اعترافات صریح متهم و جهت انجام تحقیقات تکمیلی، متهم با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها