امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156664
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۳۱
تعداد بازدید: 399
به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه ایندیپندنت چاپ انگلیس امروز در مطلبی تحلیلی نوشت: آنکارا سلاح خود را به‌منظور طولانی کردن روند دستیابی به یک ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه ایندیپندنت چاپ انگلیس امروز در مطلبی تحلیلی نوشت: آنکارا سلاح خود را به‌منظور طولانی کردن روند دستیابی به یک سازش مسالمت آمیز در سوریه نشانه گرفته است.
به‌اعتقاد این روزنامه، "اوضاع در سوریه نظیر میز شطرنج سه‌بعدی است که بازیگران بدون قاعده در آن بازی می‌کنند".
روزنامه ایندیپندنت نوشت: مأموریت گروه حمایت از سوریه زیر نظر سازمان ملل برای پایان دادن به خشونت به‌علت اقدامات تحریک آمیز آنکارا با دشواریهایی همراه شده است.
این روزنامه افزود: آخرین فرصت برای رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه رسیده است که در جنگ سوریه چیزی را تغییر دهد زیرا راهبردش در سرنگون کردن بشار اسد رئیس جمهور سوریه بعد از مداخله روسیه شکست خورد.
روزنامه ایندیپندنت تصریح کرد: بزرگترین تهدید شوم ترکیه همان اعلام امکان آغاز عملیات زمینی در سوریه برای مبارزه با گروه تروریستی داعش است اما این امر (عملیات) عملاً علیه کردها و تلاش آنها برای یک خودمختاری نزدیک مرز با ترکیه است. نقشه‌های ترکیه از تأیید عربستان و محمد بن سلمان وزیر دفاع این کشور برخوردار شد که به خودش اطمینان دارد اما عملاً از جنگ عربستان در یمن راضی نیست.
این روزنامه نوشت: "صرف نظر از اظهارت اخیر احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه که آنکارا نقشه و طرحهای فوری برای اجرای عملیاتی زمینی در سوریه ندارد، اما تقویت حضور نظامی ترکیه در مرز با سوریه واضح و روشن است.
روزنامه ایندیپندنت در پایان هشدار داد: اردوغان وسوسه ورود به رویارویی در بحران سوریه را داد و اگر عملاً آن را انجام دهد؛ خودش و ترکیه را نابود خواهد کرد.

انتهای پیام/ 242

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها