امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156670
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 284
به گزارش «پیروان مــوعــود»، دولت هلند از تصمیم خود برای از سرگیری برنامه آموزش و تربیت ائمه جماعات و مساجد این کشور قبل از آغاز فعالیت‌ها آن‌ها در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، دولت هلند از تصمیم خود برای از سرگیری برنامه آموزش و تربیت ائمه جماعات و مساجد این کشور قبل از آغاز فعالیت‌ها آن‌ها در مساجد خبر داد.

دولت هلند هدف از سرگیری این برنامه را حمایت از تلاش‌های انجام‌شده در زمینه مبارزه با تندروی و افراط‌گرایی خوانده است.

طرح آموزش ائمه مساجد هلند برای نخستین بار از سال 2006 میلادی آغاز شد، اما به گفته مقامات هلندی این طرح از سه سال پیش به دلیل مسائل اقتصادی، عدم توجه کافی و استقبال ضعیف از آن متوقف شد.

«جیت پاسمیکر»، وزیر آموزش، فرهنگ و علوم هلند در اظهاراتی مطبوعاتی اعلام کرد: قرار است، در همین خصوص دیدارهایی با مسئولان یک دانشگاه‌ و مدرسه آموزش عالی جهت آموزش ائمه مساجد در آن‌ها انجام شود و پیشنهادات ارائه‌شده در این زمینه نیز شنیده شود.

وی افزود: طرح آموزش ائمه مساجد یا به صورت مستقل اجرا خواهد شد و یا این که زیرمجموعه یکی از گروه‌های درسی دانشگاه قرار خواهد گرفت.

دولت هلند از سال 2006 میلادی برنامه‌ای را برای آموزش ائمه مساجد در یکی از مدارس شهر «لاهه» این کشور آغاز کرد که بر اساس آن، ائمه مساجد در یک دوره تحصیلی 4 ساله حضور پیدا می‌کردند، اما این برنامه به دلیل مسائل اقتصادی و ضعف استقبال از آن متوقف شد و تنها 105 تن به آن پیوستند که شمار بسیار اندکی از آن‌ها تحصیلات خود را به پایان رساندند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها