امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156692
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۴۴
تعداد بازدید: 283
به گزارش «پیروان مــوعــود»، وزارت کشور افغانستان روز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که این فرمانده طالبان در ناامنی ها و حملات تروریستی استان ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، وزارت کشور افغانستان روز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که این فرمانده طالبان در ناامنی ها و حملات تروریستی استان غور نقش اساسی داشته است.

«سید انور اعلارحمتی» استاندار پیشین غور افغانستان در صفحه اجتماعی خود ملاعبدالرحمان را قاتل مردم بی گناه استان غور معرفی کرده و نوشته است که وی دو سال پیش 14 تن از مردم بی گناه و غیر نظامی از جمله یک تازه عروس را گلوله باران کرد.
رحمتی ابرازامیدواری کرده است که با دستگیری وی خون مردم بی گناه به هدرنرود ووی به اشد مجازات و سزای عمل خود برسد.

افراد گروه طالبان در سوم مرداد ماه سال 1393خورشیدی 14غیرنظامی را درمنطقه «بادگاه» واقع در 25 کیلومتری مرکز استان غور تیرباران کردند.
استان غور افغانستان تا اوایل دهه 60 میلادی از توابع استان هرات محسوب می شد و از آن زمان به یک استان مستقل با مرکزیت «چغچران» تبدیل شد.
این استان یکی از استان های به نسبت عقب مانده افغانستان است و از نظر صنعتی و کشاورزی رونق و توسعه نیافته است.

فعالیت های عمده گروه طالبان افغانستان به ویژه برای جلب و جذب نیرو در مناطق محروم و دورافتاده صورت می گیرد و به دلیل راه های صعب العبور و نبود امکانات و تجهیزات مناسب دولتی برای رصد فعالیت های آنان، دست به اقدامات خودسرانه از جمله تیرباران افراد، بازرسی از خودروها و یا بستن مدارس در این مناطق برای سربازگیری از میان دانش آموزان می کنند.


انتهای پیام /654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها