امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156714
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۳۸
تعداد بازدید: 389
به گزارش «پیروان مــوعــود»، جمعیت الوفاق بحرین در بیانیه‌ای تاکید کرد که تبعید حجت الاسلام شیخ محمد خجسته عضو مجلس اسلامی علمای شیعه بحرین از این ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، جمعیت الوفاق بحرین در بیانیه‌ای تاکید کرد که تبعید حجت الاسلام شیخ محمد خجسته عضو مجلس اسلامی علمای شیعه بحرین از این کشور و سلب تابعیت از وی نقض آشکار قانون اساسی و قوانین بین المللی است.

الوفاق افزود: شیخ خجسته شخصیت بارز ملی و مذهبی است که نقش فراوانی در خدمت به کشور، وحدت ملی و آگاهی بخشی به مردم داشته و این تصمیمی اشتباه و در مسیر افزایش بحران است.

در این بیانیه آمده است: تبعید شیخ جسته نشان دهنده آن است که حکومت در خلاف مسیر خواسته‌های بین المللی مبنی بر گشایش شبکه‌های مذاکره محور، توقف ظلم‌ها و شروع به راهکار سیاسی همه جانبه گام برداشته است. این تصمیم علاوه بر تحت پیگرد قرار دادن کسانی که با نظام آل خلیفه مخالفند، حالت امنیتی شدیدی را در کشور ایجاد می‌کند.

الوفاق ضمن دعوت از حکومت برای تجلیل از علمای دین و تغییر سیاست‌ها در مورد هدف قرار دادن روحانیت و محروم ساختن آنان از ابتدایی‌ترین حقوق اساسی خاطر نشان کرد که اقدام دستگاه قضایی بحرین مخالف با بعد حقوقی، انسانی، اخلاقی و دینی است.

این جمعیت با تاکید بر آنکه سلب تابعیت از شهروندان با هدف مجازات فعالان و منادیان دموکراسی صورت می‌پذیرد تصریح کرد: تعدی‌ها و ظلم‌های آشکار و ناحقی که مردم در نتیجه سیاست‌ مجازات و مورد هدف قرار دادن شخصیت‌های سیاسی متحمل شدند امروز به تبعید فردی همچون آیت الله نجاتی منجر شد هرچند که با گذشت نزدیک به دوسال از این واقعه، مردم یاد و خاطره این عالم را گرامی می‌دارند.

الوفاق در پایان جامعه جهانی را به موضع گیری شفاف در برابر اقدام‌های خصمانه آل خلیفه علیه مردم دعوت کرد.

گفتنی است حجت الاسلام شیخ محمد خجسته در حالی از سوی دادگاه قضایی این کشور به سلب تابعیت و تبعید محکوم شد که حکم صادره علیه این روحانی شیعی از سوی دیوان حکومت بحرین صادر و دادگاه تنها به قرائت این حکم اکتفا کرد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها