امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156716
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۳۸
تعداد بازدید: 361
به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه الصباح عراق با عنوان«گسترش انتفاضه ساکنان فلوجه علیه داعشی‌ها» نوشت درگیری های مسلحانه میان مردم و باندهای داعش ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه الصباح عراق با عنوان«گسترش انتفاضه ساکنان فلوجه علیه داعشی‌ها» نوشت درگیری های مسلحانه میان مردم و باندهای داعش که از دو روز پیش در برخی محله‌های فلوجه آغاز شده بود، گسترش یافت و دیروز شنبه هم به الحی العسکری(محله نظامی) این شهر کشیده شد به طوری که عشایر با قرار دادن تک‌تیراندازهای خود بر روی بام ساختمان‌ها،‌تررویست‌های داعشی را هدف قرار می‌دهند، گروه تروریستی داعش که به گفته فرمانده عملیات الانبار، متحمل خسارت‌ها و تلفات سنگین در عملیات تکمیل پاکسازی منطقه الحامضیه در شرق الرمادی شده است.

این در حالی است که استان نینوا شاهد حملات سنگین هوایی به مواضع تروریست‌های داعشی بوده است که به انهدام سه پایگاه آموزشی داعش و هلاکت شمار زیادی داعشی از جمله سرکردگان آنها منجر شده است.

آخرین اوضاع میدانی فلوجه؛ انتفاضه تمام  عیار اهل سنت علیه داعش

آن طور که عیسی السایر فرماندار فلوجه خبر داده است درگیری‌های مسلحانه از محله‌های نزال و الجولان به محله‌های دیگر شهر فلوجه گسترش یافته است به طوری که روز گذشته درگیری‌هایی میان عشایر و تروریست‌های  داعشی در منطقه الحی العسکری رخ داده است، این درگیری‌ها به هلاکت شمار زیادی از تروریست‌های  داعشی منجر شده است.

فرماندار فلوجه افزود شمار زیادی از جنگجویان عشایر که سلاح قناصه به دست گرفته‌اند در روی بام ساختمان‌های مرتفع موضع گرفته‌اند تا با هر حمله غافلگیرکننده داعشی‌ها مقابله کنند.

از سوی دیگر صباح کرحوت رئیس شورای استان الانبار از آماده شدن طرح‌هایی با توافق عشایر برای انجام عملیات نظامی علیه داعش از داخل شهر فلوجه پرده برداشت.

وی افزود این طرح در برگیرنده حمله به داعشی‌ها از داخل شهر است بر این اساس که نیروهای امنیتی کار پشتیبانی از عشایر داخل فلوجه را از خارج این شهر برعهده بگیرند.

وی تاکید کرد شهر فلوجه شاهد تحرکات فراگیر مردمی علیه داعشی‌ها است و دولت عراق باید از انقلاب عشایر و مردم فلوجه حمایت کرده و برای نجات آنها دخالت کند.

محمود الجمیلی فرمانده گردان الکرمه در نیروهای عشایر هم گفت انقلاب مردم فلوجه در پی فشارهای تروریست‌های داعشی بر ساکنان فلوجه، الکرمه و الصقلاویه آغاز شده است.

وی افزود تروریست‌ها اخیرا 90 جوان از عشایر فلوجه را دستگیر کرده و هنگامی که مردم برای آزادی آنها تلاش کردند،  داعشی‌ها با آن مخالفت کردند که این امر سبب انتفاضه عشایر شد.

الجمیلی گفت ما در خطوط تماس با داعش هستیم،‌البته قادر به وارد کردن سلاح و کمک برای عشایر انقلابی در داخل فلوجه را نداریم، زیرا آنها در محاصره داعشی‌ها هستند.

وی در عین حال پیش بینی کرد انقلاب مردم داخل فلوجه علیه تروریست‌های داعشی ادامه یابد.

اوضاع الرمادی؛ تلفات و خسارت‌های سنگین تکفیری‌ها

به گزارش تسنیم، الصباح نوشت در ادامه شکست‌های پیاپی باندهای تروریستی داعش،‌سرلشکر ستاد اسماعیل المحلاوی فرمانده عملیات الانبار از حجم خسارت‌ها و تلفات داعشی‌ها طی عملیات پاکسازی منطقه الحامضیه در شرق الرمادی پرده برداشت.

وی اظهار داشت نیروهای امنیتی تابع فرماندهی عملیات الانبار و نیروهای لشکر دهم  ارتش، توانستند 50 داعشی را در خلال عملیات پاکسازی الحامضیه به هلاکت برسانند و 11 مقر آنها را هم منهدم کنند.

وی افزود این عملیات همچنین به انفجار چهار خودروی بمب‌"ذاری شده در حملات جنگنده‌های عراقی منجر شد.

المحلاوی تاکید کرد منطقه الحامضیه در حال حاضر کاملا از لوث داعشی‌ها پاکسازی شده و پس از اعلام تکمیل پاکسازی آن به منطقه نظامی تبدیل شده است.

وزارت دفاع عراق هم در بیانیه‌ای اعلام کرد جنگنده‌های ارتش عراق، تعدادی از مخفیگاه‌‌ةای تروریست‌های داعشی را منهدم کردند که در نتیجه آن 32 تروریست کشته شدند. همچنین در حملات هوایی به مقرهای داعشی‌ها در منطقه الحامضیه، دو مقر و همچنین یک خودروی حامل تروریست‌ها منهدم شد.

آخرین خبرها از اوضاع موصل

از الانبار به نینوا در شمال عراق می‌رویم،‌جایی که منابع عراقی به نقل از محمد الجبوری از فرماندهان پلیس این استان از بمباران سه پایگاه مهم داعشی‌ها خبر داده است که به کشته و یا زخمی شدن حدود 120 نفر از آنها منجر شد، داعشی‌ها در این پایگاه‌ها دست به احداث تونل‌های مخفی زده بودند.

الجبوری افزود این پایگاه‌ها در ناحیه المحلبیه و شهرستان البعاج در غرب موصل قرار دارد و ده‌ها خودرو برای انتقال تروریست‌ها و کشته‌هایشان مشاهده شد،‌حال برخی از تروریست‌های مجروح هم وخیم گزارش شده است.

هلاکت سرکردگان آلمانی، فرانسوی و چچنی داعشی‌ها در موصل

خالد الجواری از همکاران الجبوری در پلیس نینوا هم گفت حمله هوایی به یکی از بزرگترین پایگاه‌های جنگی داعش در مناطق جنوب موصل منجر به هلاکت 6 نفر از سرکردگان مطرح و چهار قاضی و 33 امیر داعشی شده است که در میان آنها هشت آلمانی،‌دو فرانسوی و 6 چچنی به چشم می‌خوردند، این حمله در شهرستان الحضر در 110 کیلومتری جنوب موصل رخ داد که طی آن 19 خودروی داعشی‌ها هم منهدم شد و تنها شمار اندکی از تروریست‌ها توانستند فرار کنند.

فرار سه سرکرده انگلیسی داعش

سرهنگ زکریا یحیی الهلالی هم گفت داعشی‌ها روز گذشته سه نفر از فرماندهان خود را که تابعیت انگلیسی داشتند، اعدام کردند، این سرکردگان در حال فرار در مرزهای سوریه در غرب موصل دستگیر شدند، سرکرده  داعش دستور داد اجساد سرکردگانش را در یکی از دره‌های روستای العذبه پرتاب کنند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها