امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156718
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۳۸
تعداد بازدید: 338
به گزارش «پیروان مــوعــود»، جمعیت حقوق بشر بحرین حکم دستگاه قضایی این کشور مبنی بر تبعید حجت الاسلام شیخ محمد خجسته از رهبران مجلس اسلامی علمای شیعه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، جمعیت حقوق بشر بحرین حکم دستگاه قضایی این کشور مبنی بر تبعید حجت الاسلام شیخ محمد خجسته از رهبران مجلس اسلامی علمای شیعه بحرین و سلب تابعیت از وی را به شدت محکوم کرد.

این جمعیت با بیان آنکه حکم صادره در حق شیخ خجسته پیام آشکاری برای گروه کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد دارد، دستگاه قضایی را به توقف صدور چنین احکام جنایتکارانه‌ای دعوت کرد و لغو این حکم و بازگشت مجدد تابعیت به این روحانی شیعی را خواستار شد.

در بیانیه صادر شده از سوی این انجمن آمده است: ماده 17 قانون اساسی کشور صراحتا تبعید شهروندان بحرینی و یا محرومیت بازگشت آنان به کشور را ممنوع کرده است. استفاده ابزاری از چنین اقداماتی نام امنیت کشور را در تاریخ لکه دار خواهد کرد.

این بیانیه افزود: حکم ناگهانی امروز برخلاف سایر تصمیم‌های قضایی متداول، فضاحت و رسوایی اقدام‌های سیاسی مسؤولان را بیش از پیش نشان داده و تاثیر منفی بر چهارچوب عدالت کشوری از خود برجای گذاشته است.

جمعیت حقوق بشر بحرین خاطر نشان کرد: تبعید و سلب تابعیت ظالمانه از مبارزان، ابزار جدید انتقام گیری سیاسی آل خلیفه است که سناریوی حالت سرکوب طایفه‌ای و قومیتی در حق شیعیان را کامل کرده است.‌

این جمعیت در پایان تاکید کردکه شیخ خجسته از شخصیت‌های مذهبی و علمایی بحرین است که همواره مبلّغ همزیستی مسالمت آمیز و عدالت اجتماعی بوده و حکومت باید جایگاه دینی وی را به رسمیت بشناسد.

دادگاه جنایی بحرین دیروز پنجشنبه حکم دادگاه بدوی مبنی بر «سلب تابعیت و تبعید» شیخ خجسته را تایید کرد.

این در حالی است که باقر درویش عضو انجمن حقوق بشر بحرین اظهار داشت که جلسه دادگاه این روحانی شیعی برای بررسی موضوع سلب تابعیت وی تشکیل شد در حالی که پس از تقدیم نامه دادستانی به دادگاه مبنی بر صدور رای از سوی حکومت، این جلسه به قرائت حکم علیه شیخ خجسته پایان یافت.

حجت الاسلام شیخ محمد خجسته از روحانیان و عضو مجلس اسلامی علمای شیعه بحرین سال گذشته به اتهام تلاش در جهت سرنگونی نظام بازداشت و پس از بازجویی به تبعید و سلب تابعیت محکوم شد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها