امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156728
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۴۶
تعداد بازدید: 300
به گزارش «پیروان مــوعــود»، اسنادی در اختیار نشریه آبزرور قرار گرفته‌ که نشان می‌دهند انگلستان و عربستان سعودی با دیگر کشورهای عضو سازمان ملل لابی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، اسنادی در اختیار نشریه آبزرور قرار گرفته‌ که نشان می‌دهند انگلستان و عربستان سعودی با دیگر کشورهای عضو سازمان ملل لابی کردند تا جنایات پلیس و حکومت بحرین علیه مردم این کشور را مخفی نگه دارند.

به نوشته آبزرور، نشریه آخر هفته‌های گاردین، اسناد سازمان ملل نشان می‌دهد، حکومت بحرین با انگلستان و عربستان سعودی در لابی سازمان ملل برای سرپوش گذاشتن بر جنایات آل‌خلیفه هم‌دست بودند.

آبزرور ادامه داد، عربستان سعودی که بزرگترین خریدار تسلیحات و تجهیزات نظامی انگلستان است با لابی کردن در سرپوش گذاشتن به جنایات آل‌خلیفه در بحرین توانستند نیروهای نظامی خود را برای سرکوب مخالفان حکومت بحرین به این کشور حاشیه خلیج فارس اعزام کند.

نقش انگلیس در این اقدام غیرانسانی، نگرانی زیادی در میان گروه‌های حامی حقوق بشر بوجود آورده است. به گفته «ریپریو» موسسه بین‌المللی حقوق بشر در انگلیس، دو زندانی سیاسی در بحرین در آستانه اعدام هستند و تعداد بیشتری نیز در زندان منتظر چنین سرنوشتی هستند که این سرنوشت تنها و تنها به این دلیل است که زیر شکنجه از آنها اعتراف گرفته شده است.

آبزرور در ادامه نوشت، اینکه بعد از نشست ماه سپتامبر گذشته شورای حقوق بشر سازمان ملل در موضوع بحرین، این حکومت از امنیت برخوردار است، نگرانی‌ بسیاری را برانگیخته است. پیش از آن نشست، مقامات انگلستان با سران بسیاری از کشورهای عضو سازمان ملل جلساتی داشتند و با دیپلمات‌های سازمان ملل در خاورمیانه گفت‌وگو کردند.

آبزرور ادامه می‌دهد، به گفته یک منبع، انگلیس به دنبال قانع کردن دیگر کشورها بود که مسایل در بحرین رو به بهبود گذاشته است. انگلیس سعی داشت این افراد را از ارائه بیانیه دیپلماتیک که وجهه بین‌المللی آل‌خلیفه را خراب کند، جلوگیری کند.

در نهایت بیانیه سازمان ملل که توسط سوییس تنظیم و به دست دیگر کشورهای عضو امضا شد، حاصل تاثیرگذاری انگلستان و عربستان سعودی بود و متن اصلی مخفی نگه داشته شد تا مواردی که آل‌خلیفه را محکوم می‌کرد، نا معلوم بمانند.

یکی از موارد گزارش ابتدا به این صورت بود که «ما نگران گزارش‌هایی از شکنجه و رفتار نادرست در زندان‌ها شامل انتقام گرفتن از قربانیان در گزارش‌های سوءاستفاده‌های حقوق بشری هستیم.» این مورد به جمله زیر تغییر شکل داده بود «ما نگران گزارش‌هایی از انتقام علیه قربانیان در گزارش‌های سوءاستفاده‌های حقوق بشری هستیم.»

«مایا فوآ» رئیس تیم اعدام در موسسه «ریپریو» گفت «چنین رفتاری [از سوی انگلستان] بویژه در آستانه اعدام‌های قریب‌الوقوع  در بحرین، دردسرساز است. »

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها