امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156739
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۱۱
تعداد بازدید: 292
به گزارش«پیروان مــوعــود»، به طور میانگین هر روز دو کودک پناهجو بر اثر غرق شدن در آب‌های شرق مدیترانه جان خود را از دست می‌دهند. این خبر دردناک که ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، به طور میانگین هر روز دو کودک پناهجو بر اثر غرق شدن در آب‌های شرق مدیترانه جان خود را از دست می‌دهند. این خبر دردناک که روز جمعه از سوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام شد، شامل کودکان غرق شده در دیگر مناطق دریای مدیترانه نمی‌شود.

یورو نیوز در گزارش خود آورده است که «ویلیام اسپیندلر» افسر ارتباطات کمیساریای عالی پناهندگان گفت: «هم اینک کودکان ۳۶ درصد کل آمار پناهجویان را تشکیل می‌دهند و با این درصد بالا، احتمال غرق شدن تعداد بیشتری از آنان در دریای اژه میان ترکیه و جزایر یونان بسیار افزایش یافته است. در طول شش هفته نخست سال ۲۰۱۶، از ۸۰ هزار نفری که از بخش شرقی دریای مدیترانه عبور کردند، ۴۱۰ نفر در آب غرق شدند. به این ترتیب تعداد غرق شدگان نسبت به همین مدت در سال گذشته میلادی ۳۵ برابر شده است.»

شایان ذکر است، از زمانی که تصویر آیلان کردی، کودک غرق شده در دریای اژه جهانیان را تحت تأثیر قرار داد، دست کم ۳۴۰ کودک دیگر در این منطقه غرق شدند. این کودکان که عمدتا سوری هستند، به همراه خانواده‌های خود به قصد رسیدن به خاک اروپا با قایق‌های بادی به دریا می‌زنند.

…………....
پایان پیام/ 434

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها