امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156758
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۳۲
تعداد بازدید: 309
به گزارش «پیروان مــوعــود»، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنانی گفت: ترکیه حق دارد تا در سوریه یا هر جای دیگری که ممکن است سازمان های ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنانی گفت: ترکیه حق دارد تا در سوریه یا هر جای دیگری که ممکن است سازمان های تروریستی در آن حضور داشته باشند، عملیات انجام دهد.

وی در ادامه افزود: ترکیه حق دارد تا در سوریه و مکان هایی که سازمان های تروریستی مستقر شده اند، عملیات انجام دهد، ان هم با توجه به تهدیداتی که آنکارا با آن روبرو است.

اردوغان مدعی شد: اوضاع سوریه مساله حق حاکمیت کشورهایی نیست که قادر به کنترل همگرایی سرزمین خود نیستند. بر عکس، این مساله نشانگر عزم ترکیه برای حفاظت از حقوق حاکمیتی خود است. هیچ کس نمی تواند حق ترکیه برای دفاع از خود در برابر اقدامات تروریستی که ترکیه را هدف قرار می دهد، محدود کند، آنها نمی توانند ترکیه را از استفاده از این حق خود منع کنند.

ترکیه از 13 فوریه یعنی 8 روز قبل گلوله باران مواضع کردهای سوریه را آغاز کرده است. پیشروی کردهای سوریه به سوی مرز ترکیه و بیرون راندن تروریست های داعش از این مناطق موجب نگرانی و هراس مقام های آنکارا شده است.

هفته گذشته کردهای سوریه اعلام کردند که بیش از 2 هزار تروریست از طریق مرز ترکیه وارد شهر اعزاز در شمال سوریه شده اند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها