امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۱۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156762
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۳۳
تعداد بازدید: 290
به گزارش «پیروان مــوعــود»، یکی از اعضای مجلس مشورتی عربستان سعودی درباره روند فزاینده اقامت سعودیها در خارج از کشور هشدار داد و از وزارت خارجه این ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، یکی از اعضای مجلس مشورتی عربستان سعودی درباره روند فزاینده اقامت سعودیها در خارج از کشور هشدار داد و از وزارت خارجه این کشور درخواست کرد این پدیده و علل آن را پیش از آنکه به یک تهدید امنیتی یا معضل اجتماعی تبدیل شود؛ بررسی کند.

دکتر «صدقه فاضل» عضو مجلس مشورتی عربستان سعودی با اشاره به اقامت حدود یک میلیون نفر در خارج از این کشور که تقریباً پنج درصد جمعیت عربستان را تشکیل می‌دهد، این پدیده را نوعی نقص و اختلال دانست و از طرفهای ذی‌ربط درخواست کرد قبل از آنکه این مشکل وخیم و حاد شود، آن را بررسی کنند.

وی در حاشیه بررسی یکی از گزارش‌های وزارت خارجه عربستان به اعضای مجلس مشورتی این کشور گفت: «وزارت خارجه باید در خصوص تعداد فزاینده سعودیهای مقیم خارج از کشور که دارای اقامت دائم یا تقریباً دائم در کشورهای همسایه هستند، پژوهش علمی و فراگیری انجام دهد و بستر اتخاذ سیاست‌های مناسبی را که بتواند مصالح عمومی و کشور و منافع مشروع این مهاجران را تأمین کند، فراهم نماید».

وی تأکید کرد یکی از علل و منطق توصیه ارائه شده، افزایش تعداد مهاجران در مقایسه با شمار جمعیت بیش از هجده میلیونی عربستان و نبود اطلاعات کافی درباره آنها، شرایط معیشت و علل مهاجرتشان است که شناخت آن می‌تواند باعث کاستن از وخامت و خطرات آن شود».

آمار منتشر شده از سعودی‌های مقیم خارج در پایگاههای اینترنتی حکایت از آن دارد که حدود یک میلیون سعودی در خارج از این کشور به سر می‌برند که اغلب آنها در کشورهای مصر، انگلیس، آمریکا، امارات، لبنان و مغرب هستند. هنوز اطلاعات موثقی درخصوص علل و اهدافی که سعودیها را به مهاجرت وادار می‌کند در دست نیست اما برخی گزارشهای اقتصادی علل این مهاجرتها را سرمایه گذاری در خارج عنوان کرده‌اند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها