امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15677
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، خدمات مطبوعاتی ریاست جمهوری قزاقستان در نامه اوباما به نظربایف از تأثیر و ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، خدمات مطبوعاتی ریاست جمهوری قزاقستان در نامه اوباما به نظربایف از تأثیر و دخالت آمریکا در امور افغانستان و منطقه پس از خروج نیروهای ائتلاف از این کشور سخن گفت.

اوباما در این نامه ضمن تأکید بر اهمیت واشنگتن نسبت به مناسبات دوجانبه با آستانه، خاطرنشان کرده است که طرفین دارای منافع مشترک در تضمین امور برای ترقی و رفاه مردم افغانستان هستند و اجازه نخواهند داد که دوباره نیروهای مخرب این کشور را پناهگاه خود قرار دهند.

وی ضمن قدردانی از موضع قزاقستان در تثبیت اوضاع در افغانستان و تأثیر آن در تلاش‌های بین‌المللی برای تقویت امنیت آن کشور، گواه همکاری استراتژیک واشنگتن و آستانه را تعهد مشترک طرفین در حل چالش‌های معاصر دانست.

اوباما همچنین با اشاره به اهمیت امنیت هسته‌ای برای دولت خود، تلاش‌های نظربایف را در این زمینه در امنیت قزاقستان، ایالات متحده و سراسر جهان تأثیرگذار بیان کرد.

رئیس جمهور آمریکا تلاش‌های قزاقستان در سازماندهی و انجام مذاکرات 1+5 راجع به برنامه هسته‌ای ایران را ستود.

وی با بیان اینکه توسعه دموکراتیک و شفاف در اقتصاد بازار، بهترین تضمین برای ثبات و روابط مستحکم میان آمریکا و قزاقستان است، تأکید کرد که آستانه می‌تواند از حمایت واشنگتن در زمینه نوسازی سیاسی و اقتصادی از جمله پیوستن به سازمان تجارت جهانی برخوردار باشد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها