امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۵:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15678
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «اسماعیل هنیه» گفت که «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر بزودی اجلاسی بین‌المللی را در رابطه با قدس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «اسماعیل هنیه» گفت که «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر بزودی اجلاسی بین‌المللی را در رابطه با قدس در قاهره برگزار می‌کند.

وی تاکید کرد که پرونده قدس و جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه آن در تمامی اجلاس‌هایی که هیئت حماس و رئیس جمهور مصر و «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه برگزار کرده‌اند، مطرح بوده است.

وی طی سخنانی در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشکده پرستاری دانشگاه اسلامی غزه اظهار داشت: حرف و حدیث در مورد اوضاع قدس و وظایف امت اسلامی به ویژه رهبران مصر در قبال آن به جهت موقعیت عربی و اسلامی که دارند، بسیار مفصل است.

وی اشاره کرد محمد مرسی از برگزاری اجلاسی بین المللی در رابطه با قدس در آینده ای نزدیک خبر داده است، علاوه بر این مساله قدس در راس برنامه های دیدار هیات حماس با رجب طیب اردوغا، نخست وزیر ترکیه قرار داشت.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، هنیه ضمن اشاره به اقدامات و طرح های جنایتکارانه دشمن صهیونیستی علیه مسجد الاقصی اعم از سیاست یهودی سازی، حفاری ها، کوچاندن ساکنان آن، تخریب منازل، تبعید نمایندگان و وزرا و استقرار نظامیان این رژیم در تمامی مناطق قدس و طرح خطرناک تقسیم مسجد الاقصی میان مسلمانان و یهودیان، هشدار داد که این رژیم به هر شیوه ممکن در تلاش برای تغییر آثار و نشانه های قدس، محو فرهنگ ملت فلسطین و امت اسلامی و جداسازی قدس از محوطه ای اسلامی و عربی خواهد بود.

وی تاکید کرد که در جریان سفر اخیر به ترکیه به 3 نتیجه مهم رسیدیم و آن اینکه ملت های عربی و اسلامی به رغم مشکلات و امور داخلی خود و مقابله با چالش‌ها و تهدیدات خارجی و داخلی، همچنان مسئله فلسطین را به عنوان مسئله مرکزی خود می‌دانند.

وی بار دیگر بر عدم مداخله در امور و مسائل داخلی کشورهای اسلامی و عربی تاکید و خاطر نشان کرد که ما کاملا باید در این زمینه هوشیار باشیم، زیرا تحولات منفی یا مثبت اوضاع، مستقیما بر مساله فلسطین تاثیر گذار خواهد بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار