امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15681
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که حاکمیت فیلیپین بر صخره مرجانی «رن آی» در دریای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که حاکمیت فیلیپین بر صخره مرجانی «رن آی» در دریای چین جنوبی غیر قابل قبول است.

«هوا چونیانگ» در کنفرانس خبری هفتگی خود گفت: عزم و اراده چین برای تضمین حق حاکمیت ملی خود در این منطقه خلل ناپذیر است.

وی افزود: حاکمیت چین بر جزایر «ناشا» و آب‌های اطراف آن از جمله این صخره مرجانی غیر قابل بحث است.

این اظهارات در واکنش به آن مطرح شد که یک مقام امنیتی فیلیپین اخیرا از استقرار تفنگداران دریایی این کشور و تجهیزات ارتش در این صخره مرجانی خبر داد.

پکن از مانیل خواست که رفتارهای تحریک آمیز خود را متوقف کند و برای تضمین صلح و ثبات در منطقه با چین همکاری کند.

آمریکا و فیلیپین اخیرا اعلام کردند که هفته آینده در نزدیکی آب‌های جزایر مورد مناقشه میان پکن-مانیل رزمایش دریایی مشترک برگزار می‌کنند.

«گرگوری فابیک» سخنگوی نیروی دریایی فیلیپین به خبرگزاری فرانسه گفت: این رزمایش بین جزیره «لوزون» و یک صخره مرجانی که مورد ادعای چین و فیلیپین است و بین روزهای 27 ژوئن تا 2 جولای برگزار می‌شود. چین و فیلیپین بر سر منطقه دریایی «شوال» در دریای چین جنوبی تنش ارضی دارند.

براساس این گزارش، این رزمایش درحالی قرار است برگزار شود که ناوهای گشت زنی چین معمولا در آب‌های اطراف مناطق مورد مناقشه حضور دارند.

چین بارها از آمریکا خواسته از دخالت در امور منطقه‌ای و اختلافات ارضی چین با کشورهای همسایه خودداری کند. بر اساس این گزارش، فیلیپین، ویتنام، مالزی، برونئی و تایوان هرکدام بر بخش‌هایی از دریای چین جنوبی ادعای ارضی دارند.

هنوز تعداد کشتی‌های جنگی، تفنگداران نیروی دریایی و جنگنده‌هایی که قرار است از هر دو طرف در این رزمایش مشترک شرکت کنند مشخص نیست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار