امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156814
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۵۱
تعداد بازدید: 358
به گزارش «پیروان مــوعــود»، بی‌بی‌سی گزارش داد که نیروهای ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی در یمن، در یک نبرد مهم با ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، بی‌بی‌سی گزارش داد که نیروهای ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی در یمن، در یک نبرد مهم با نیروهای القاعده در یک جبهه قرار گرفته‌اند و با حوثی‌ها جنگیده‌اند.
این ائتلاف که کشورهای مختلف عربی عضو آن هستند، از دولت مستعفی یمن که با شورشیان شیعه حوثی درگیر است، حمایت می کند.
یک خبرنگار بی‌بی‌سی که از منطقه درگیری در نزدیکی شهر تعز بازدید کرده، دیده است که نیروهای مسلح امارات متحده عربی در کنار تروریست های القاعده در حال نبرد با حوثی ها هستند.نیروهای القاعده از مدت ها پیش در جنوب یمن حضور داشته اند.
اعضای این گروه که مسلمانان سنی هستند عمیقا با شیعیان حوثی دشمنی دارند.پیش از این گزاش شده بود که جنگجویان القاعده شهر احور در جنوب یمن را به کنترل خود در آورده اند.
بنا بر گزارش منابع محلی، آن ها بر فراز ساختمان دولت محلی پرچم خود را برافراشتند.تحلیلگران بر این باورند که تصرف شهر احور به القاعده اجازه می دهد که حضور خود در این بخش از قلمرو یمن را تقویت کند.
ائتلاف به رهبری عربستان از حدود ۹ ماه پیش در حمایت از دولت مستعفی عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن، حملات هوایی خود را علیه حوثی ها آغاز کرد که بخش های گسترده ای از کشور، از جمله پایتخت را تصرف کرده اند.
سازمان ملل تخمین زده است که در جریان درگیری ها در این مدت حدود ۶ هزار نفر کشته شده اند که نیمی از آنها غیر نظامی بودند. 
انتهای پیام/ .

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها