امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156840
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۳۱
تعداد بازدید: 373
به گزارش  پیروان مــوعــود، سعد حریری رئیس جریان المستقبل لبنان که مورد حمایت عربستان است، با برگزاری مراسمی تحت عنوان "وفاداری به عربستان" در ...

به گزارش  پیروان مــوعــود، سعد حریری رئیس جریان المستقبل لبنان که مورد حمایت عربستان است، با برگزاری مراسمی تحت عنوان "وفاداری به عربستان" در بیروت به دفاع از این کشور و حمله به محور مقاومت و حامیان آن در منطقه پرداخت و گفت: وفاداری به عربستان به معنای وفاداری به لبنان است و اهانت به آن یعنی اهانت به لبنان.

 وی موضعگیری سیاستمداران و احزاب و نیروهای سیاسی لبنان درخصوص حفظ کرامت و عزت لبنان و عدم مداخله عربستان در این کشور را به زعم خود "جرم" دانست و گفت: خروج برخی از مرز اخلاق و منافع ملی در خطاب قرار دادن کشورهای برادر، جرم است و هر اهانتی به عربستان به اهانت کنندگان آن باز خواهیم گرداند و با صدای بلند تاکید می کنیم که کسی نخواهد توانست عربیت لبنان را تغییر دهد.

 سعد حریری بدون اشاره سیاست های مداخله گرانه و جنگ افروزانه عربستان در منطقه و سهم سعودیها در ویرانی کشورها از جمله سوریه و یمن و حمله به حمایت ایران از لبنان گفت: "لبنان حیات خلوت سیاست ایران در منطقه نیست و ما به سیاست مسالمت آمیز برای حمایت از لبنان و ملت آن ادامه خواهیم داد و تاریخ عربستان و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در بازسازی لبنان و حفظ صلح و امنیت آن مثل روز روشن است".

 رئیس جریان المستقبل لبنان با متهم کردن گروه هشت مارس و محور مقاومت در منطقه به فتنه انگیزی و بدون اشاره به فتنه انگیزی های عربستان بویژه فتنه انگیزی اخیر این کشور در قطع کمک های نظامی خود به ارتش لبنان که باعث تشدید قطب بندی در داخل لبنان و برهم زدن آرامش سیاسی این کشور شد، گفت: ما هرگز اجازه نخواهیم داد که لبنان را تسلیم طرح فتنه و تقسیم منطقه کنیم.

 وی ارادت تمام عیار خود به شاه سعودی را ابراز داشت و گفت: ما از سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی و سران شورای همکاری خلیج فارس می خواهیم که از لبنان دست نکشند و به حمایت از آن ادامه دهند.

 پادشاهی عربستان پیش از این معاهده نظامی به مبلغ 3 میلیارد دلار بابت خرید سلاح‌های فرانسوی برای ارتش لبنان امضا کرده بود.

 این کمک‌های مالی قرار بود برای خرید خودروهای زرهی، موشک‌ها، توپخانه‌ها، مهمات و همچنین بالگردها و یک کشتی اعطا شود اما عربستان از تصمیم خود منصرف شد.

 مقام‌های سعودی همچنین از قطع کمک مالی یک میلیارد دلاری برای تقویت نیروهای امنیتی داخلی لبنان خبر دادند. این اقدام سعودی باعث تشدید تنش های سیاسی در لبنان بین گروههای سیاسی شده است.

 در مقابل، حزب الله لبنان تاکید کرد: شاید ریاض بتواند تصمیمات پایتخت های بزرگ جهان را با پول و نفوذ خود خریداری کند، اما نمی تواند هویت لبنان یا ارتش آن را تغییر دهد.

 حزب الله تاکید کرد: واقعیت ها نشان می دهد که مقام های سعودی به دنبال باج خواهی از لبنان هستند. ما به نظام عربستان و تمام عناصرش در لبنان می گوییم که بر سر کرامت خود به هیچ وجه سازش نمی کنیم، اراده و کرامت ما خرید و فروش نمی شود.
 

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

آخرین اخبار
پربازدید ها