امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۱۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156856
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 301
به گزارش «پیروان مــوعــود»، نیروهای ارتش سوریه و نیروهای دفاع مردمی با پشتیبانی تیپ فلسطینی القدس عملیات نظامی گسترده‌ای را برای ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، نیروهای ارتش سوریه و نیروهای دفاع مردمی با پشتیبانی تیپ فلسطینی القدس عملیات نظامی گسترده‌ای را برای بازپس‌گیری نقاطی که در جاده خناصر اثریا از دست دادند، آغاز کردند، جاده خناصر به اثریا، استان حلب را به استان حماه سوریه مرتبط می‌کند. نیروهای ارتش و مردمی سوریه توانستند یکی از نقاطی را که تروریست‌های داعشی در شرق تپه الحمام از سمت شهرک خناصر اشغال کرده بودند، از آنها پس بگیرند.

یک منبع میدانی در حلب به خبرنگار تسنیم گفت طی ساعات آینده بقیه نقاط و مواضعی را که تروریست‌های داعشی اشغال کرده بودند، آزاد و جاده اثریا به خاصر به سمت حلب به صورت کامل بازگشایی خواهد شد.

این منابع افزود تروریست‌های داعشی در جریان حمله گسترده خود، شامگاه یکشنبه چند موضع ارتش را در منطقه رسم النقل واقع بین شهرک‌های الجبول و خناصر در جنوب شرقی حلب و نیز چهار تپه در منطقه الحمام اشغال کردند که در این حمله از خودروهای بمب‌گذاری شده استفاده کردند و نیروهای ارتش توانستند دو دستگاه از این خودروهای بمب‌گذاری شده و یک  دستگاه تانکر بمب‌"ذاری شده را در جاده مواصلاتی السعن و الشیخ هلال در حومه حماه منفجر کنند.

این منبع گفت نیروهای ارتش سوریه توانستند دو تپه بزرگ را از اشغال تروریست‌های داعشی آزاد کنند و تلاش برای بازپس‌گیری دو تپه کوچک باقی مانده ادامه دارد، چرا که نیروهای کمکی وارد این منطقه شده و امنیت جاده اثریا به السعن الشیخ هلال از سمت اثریا هم به طور کامل برقرار شده است.

نیروهای ارتش همچنین ستونی از خودروهای تروریست‌های داعشی را در جاده اثریا به خناصر هدف قرار دادند که به انهدام 14 خودروی مجهز به تیربار منجر شد.

در غرب سوریه نیز نیروهای ارتش با همکاری نیروهای دفاع مردمی، کوه القاموع آخرین کوه  استراتژیک در حومه شمالی لاذقیه را از اشغال تروریست‌ها خارج کردند،‌همچنین در عملیات نیروهای ارتش در اطراف این منطقه، یک تروریست چینی به اسارت آنها درآمد.

ایاد الحسین خبرنگار میدانی که نیروهای ارتش سوریه را در عملیاتی که در این مناطق ادامه می‌دهند، همراهی می‌کند، اظهار داشت سیطره بر القاموع به معنای این است که جاده به سمت روستاهای البیضاء که از نظر نظامی سقوط کرده و الحمرات و زیتونه آخرین مناطق مهمی در حومه لاذقیه(که همچنان در اشغال تروریست‌های تکفیری است) و نیز روستای الیونسیه باز می‌شود. روستای  الیونسیه انبار لجستیکی گروه‌های تروریستی تکفیری در حومه ادلب و مهمترین راه کمک‌رسانی به این گروه‌ها از سمت ترکیه قلمداد می‌شود.

الحسین افزود سیطره ارتش سوریه بر کوه القاموع، مهر پایانی بر رویاهای تروریست‌های تکفیری و حامیانشان برای بازگشت به روستای استراتژیک عالیه خواهد زد با وجودی که تلاش‌های مکرر آنها برای اشغال این منطقه طی برهه اخیر متوقف نخواهد شد. عملیات  ارتش سوریه در این محور ادامه دارد و آزادسازی شهرک بداما هدف اصلی ارتش است.

خبرنگار تسنیم در سوریه درباره  اوضاع میدانی حومه دمشق گفت نیروهای ارتش سوریه در تازه‌‌ترین پیشروی خود در شهر داریا از سمت جنوبی در جاده صحنایا، شماری از تروریست‌ها را پس از درگیری‌های شدید با آنها کشتند یا زخمی کردند.

یک فرمانده میدانی در این مناطق به خبرنگار تسنیم گفت جنگنده‌های ارتش شب گذشته مواضع تروریست‌ها در تپه فرزات در غوطه شرقی حومه دمشق را به شدت بمباران کردند. این در حالی است که درگیری‌های شدیدی از صبح امروز میان تروریست‌ها و نیروهای ارتش سوریه آغاز شده که طی آن شمار زیادی از تروریست‌های گروه تروریستی تکفیری موسوم به جیش الاسلام به هلاکت رسیدند و 9 تونل آنها منهدم شد. این در حالی است که گروه‌های تروریستی با آوردن نیروهای کمکی برای اشغال مجدد تپه فرزات تلاش می‌کنند.

همچنین اعضای یک گروه تروریستی وابسته به جیش الاسلام در نزدیکی مزارع حرستا القنطره به سمت تپه فرزات به هلاکت رسیدند، در اطراف شهرک حوش الفاره هم 6 تروریست از پای درآوردند. سه تروریست هم در  النشابیه در حمله توپخانه‌ای و تانک‌های ارتش سوریه کشته شدند. فرمانده میدانی سوری تصریح کرد نیروهای ارتش سوریه تلاش‌های یک گروه تروریستی برای نفوذ به سمت یکی از مواضع ارتش در اطراف زندان عدرا در حومه دمشق را خنثی کردند که تروریست‌های مهاجم در این حمله به هلاکت رسیدند.

خبر دیگر اینکه منابع سوری گفتند نیروهای امنیتی سوریه، 9 زن و مرد را در ارتباط با انفجارهای تروریستی اخیر در منطقه زینبیه دمشق دستگیر کردند.

در سه انفجار  تروریستی انتحاری که گروه تکفیری داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت، منطقه زینبیه دمشق هدف آتش کینه تروریست‌های تکفیری مورد حمایت رژیم‌های آل سعود، آل ثانی و حکومت ترکیه قرار گرفت که بر اثر آن بیش از 300 شهروند بیگناه سوری شهید و یا زخمی شدند و خسارت‌های زیادی هم به منازل و زیرساخت‌های این منطقه واقع در حومه جنوبی دمشق وارد شد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار