امروز : یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
۰۵:۴۷
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1569
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۸
تعداد بازدید: 188
ناصر توکلی در گفت‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس میزان خرید تضمینی گندم تاکنون را 5 هزار تن عنوان کرد و گفت: ...

ناصر توکلی در گفت‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس میزان خرید تضمینی گندم تاکنون را 5 هزار تن عنوان کرد و گفت: خرید تضمینی گندم از سه استان بوشهر، خوزستان و فارس آغاز شده و تاکنون 5 هزارتن گندم از این استان‌ها خریداری شده است.

معاون امور تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی امکان ذخیره‌سازی گندم سال جاری را بیش از 9 میلیون تن عنوان کرد و ادامه داد: در صورتی که سیاست‌ نرخ خرید تضمینی و مراکز خرید به گونه‌ای باشد که کشاورزان گندم تولیدی خود را به راحتی تحویل دهند، این میزان خرید محقق خواهد شد.

سال گذشته 2.5 میلیون تن گندم از سوی دولت خریداری شد و کارشناسان دلیل پائین بودن میزان خرید تضمینی گندم را کم بودن قیمت خرید تضمینی، فروش به کشورهای همسایه و استفاده گندم به عنوان خوراک دام‌ عنوان کردند.

وزارت جهادکشاورزی برای جلوگیری از تجربه تلخ خرید تضمینی گندم سال گذشته نرخ خرید هرکیلوگرم گندم را 800 تومان پیشنهاد کرده است، پیش از این نرخ خرید ابتدا 550 تومان و بعد با افزایش 100 تومان در هر کیلوگرم 650 تومان اعلام شده است.

*در صورت افزایش قیمت خرید تضمینی مابه‌التفاوت گندم‌ خریداری شده پرداخت می‌شود

توکلی گفت: در صورت افزایش نرخ خرید تضمینی گندم، مابه التفاوت قیمت خرید به کشاورزان پرداخت می شود.

توکلی گفت: نحوه خرید، مدیریت مراکز خرید باید متناسب با میزان تولید باشد و امکان جمع آوری تمام محصولات تولیدی کشاورزان باشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار امیدواری کرد: همچنان که شرکت غله قبلا نیز قول داده است ، امسال پراکنش مراکز خرید متناسب با پراکندگی تولید کنندگان باشد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها