امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156904
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۶
تعداد بازدید: 412
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «امین الدراج» یکی از فرماندهان نظامی انصارالله اظهار داشت: نیروهای کمیته‌های انقلابی یمن در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «امین الدراج» یکی از فرماندهان نظامی انصارالله اظهار داشت: نیروهای کمیته‌های انقلابی یمن در تلاش برای بازپس‌گیری استان مأرب پس از قطع راههای کمک‌رسانی به مزدوران و متجاوزان سعودی، مواضعی در شمال این استان را بمباران کردند.

وی افزود: رزمندگان کمیته‌های مردمی با حملات موشکی، توپخانه‌ای و تسلیحات متوسط به جنگ با مزدوران سعودی در شمال مأرب رفتند، اگرچه نیروهای ارتش یمن نیز رزمندگان یمنی را در نبرد آزادسای مأرب پشتیبانی می‌کنند.

این فرمانده انصار الله از کشته شدن شماری از مزدوران سعودی در این حملات خبر داد و گفت: آمار کشته‌های سعودی و اماراتی طی چند روز اخیر به 40 کشته رسیده که از جمله آنها یک سرلشکر ارتش امارات است.

الدراج تصریح کرد: ارتش امارات با همکاری ارتش سعودی نبردهای مزدوران خود را در غرب استان مأرب فرماندهی می‌کند و ارتش یمن توانست چندین موضع نظامی وابسته به شبه نظامیان منصور هادی را در این استان تحت تصرف خود بگیرد.

یک منبع نظامی نیز خبر داد: یگان ارتش یمن مستقر در مسیر مواصلاتی بین شهر نهم و مأرب که محل شدید درگیری‌های رزمندگان یمنی با مزدوران منصور هادی است توانست یک خودروی زرهی متعلق به نیروهای هوادار منصور هادی را منهدم کند.

هواپیماهای سعودی نیز در بیست و چهار ساعت گذشته در چندین نوبت مناطق مختلف استان مأرب را بمباران کردند.

یک منبع نظامی یمن به خبرنگار فارس خبر داد: نیروی هوایی دشمن سعودی در 9 نوبت، مناطق پراکنده در مأرب را بمباران کرده و در 2 نوبت هم منطقه ادوم در شهر صرواح را هدف گرفتند.

یگان‌های موشکی و توپخانه‌ای ارتش یمن با پشتیبانی کمیته‌های مردمی چند سایت نظامی عربستان در 2 منطقه نجران و جیزان در جنوب این کشور را هدف گرفتند.

یک منبع نظامی گفت: یگان‌های موشکی در بیست و چهار ساعت گذشته یک پادگان متعلق به نیروهای سعودی در نجران را که در پشت سایت نهوقه واقع است با چندین موشک و خمپاره هدف گرفتند.

این در حالی است که سایت «العش» سعودی و پادگان «عکافه» نیز در نجران با حمله موشکی نیروهای یمنی در هم کوبیده شد.

یگان توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین منطقه قلل الشیبانی در عسیر را گلوله‌باران کرده و نظامیان سعودی با خودروهای زرهی خود را از آنجا فراری داد.

یگان ویژه تک تیراندازهای ارتش یمن دو نظامی سعودی را در سایت الفریضه و سایتی در غرب ملحه در جیزان هدف گرفت.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی همچنین یک خودروی زرهی برادلی عربستان را با یک بمب دستی در مسیر سایت الفریضه در جیزان منفجر کردند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها