امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15695
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 87
به گزارش فارس، یکی از مقامات آمریکایی به خبرگزاری «فرانسه» اعلام کرد که گفت‌وگوی آمریکا با نمایندگان طالبان در قطر به زودی برگزار خواهد زیرا نماینده ...

به گزارش فارس، یکی از مقامات آمریکایی به خبرگزاری «فرانسه» اعلام کرد که گفت‌وگوی آمریکا با نمایندگان طالبان در قطر به زودی برگزار خواهد زیرا نماینده آمریکا در این گفت وگوها، امروز، وارد قطر شد.

«جیمز دابینز» نماینده ویژه آمریکا در امور مربوط به افغانستان و پاکستان، قرار است در نشست اواخر امروز میان «جان کری» وزیر خارجه آمریکا و رهبران قطری شرکت کند.

بر اساس این گزارش، هنوز تاریخی برای گفت‌وگوها دابینز با طالبان مشخص نشده است ولی کری به شخصه در مذاکرات با طالبان شرکت نخواهد کرد.

بر اساس این گزارش، دولت «باراک اوباما» پیشتر از گفت‌وگو با طالبان در شرایطی حمایت کرده است که واشنگتن آماده می‌شود تا 68 هزار نظامی خود را سال آتی میلادی از افغانستان خارج کند و به اشغالگری 12 ساله خود در این کشور جنگ‌زده پایان دهد.

پیشتر قرار بود گفت‌وگوی طالبان و آمریکا زودتر برگزار شود اما پس از آنکه طالبان در قطر دفتر سیاسی تحت عنوان «امارت اسلامی افغانستان» بازگشایی کرد و پرچم خود را به اهتزاز درآورد، دولت «حامد کرزی» رئیس‌جمهور افغانستان خشمگین شد و از فرستادن نماینده برای گفت‌وگو با طالبان خودداری کرد.

کرزی اعلام کرده است که این دفتر سیاسی به عنوان نمادی برای برعهده گرفتن نمایندگی دولت در تبعید طالبان خواهد بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها