امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156981
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۲۷
تعداد بازدید: 394
تلاش‌های شبکه سعودی «العربیه» که با پخش مستندی قصد تخریب «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان را داشت برخلاف انتظار این شبکه موجب افزایش محبوبیت وی در میان مردم شد.

به گزارش پیروان موعود به نوشته روزنامه «رای الیوم» بدنبال پخش این مستند «ترکی الدخیل» مدیر شبکه العربیه از کار برکنار شد و به جای وی «سلمان الدوسری» سردبیر روزنامه الشرق الاوسط به مدیریت این شبکه انتخاب گردید و انتقادهای زیادی از العربیه براه افتاد.

این مستند موجب خشم حکومت عربستان شد، زیرا در این فیلم وعده داده شده بود که حقایقی محرمانه از سید حسن نصر الله و زندگی وی پخش می‌شود؛ اما در واقع این برنامه خدمتی بزرگ از سوی العربیه به دبیر کل حزب الله بود وموجب محبوبیت بیشتر وی شد.

یکی از روزنامه نگاران عرب می‌گوید: من پیش از این نصر الله را نمی‌شناختم و علاقه‌ای به وی نداشتم اما پس از مشاهده مستند العربیه به سید حسن علاقمند شدم نه با خاطر اینکه این برنامه چهره‌ای کاملا مثبت از سید حسن ارائه کرد بلکه به دلیل این همه سر وصدای رسانه‌ای که در مورد وی به راه افتاده است زیرا همیشه رسانه‌ها و تاریخ درباره شخصیت‌هایی صحبت می‌کنند که تاثیرگذار‌تر هستند.

خالد الجیوسی روزنامه نگار عرب در این زمینه می‌گوید: در زمان پخش این مستند من با کنجکاوی نشسته و آن را پیگیری کردم و منتظر بودم همانطور که در تبلیغ این برنامه آمده بود، «جنایت‌ها وتاریخ سیاه»!! سید حسن نصر الله و حزب الله و اسرار محرمانه آن‌ها را در این برنامه ببینم؛ اما خنده دار برای بینندگان طرفدار مقاومت و گریه دار برای دشمنان سید حسن این بود که این مستند نیم ساعته، عبارت بود از گزیده‌هایی از سخنرانی‌های سید حسن که همه آن را دیده و شنیده‌اند و منتهای هوش بی‌نظیر خبری!! که تهیه کنندگان برنامه به خرج دادند این بود که برای تحقیر سید حسن، نظر یکی از هنرمندان زن مشهور لبنانی که دبیر کل حزب الله را تحسین کرده بود به این برنامه اضافه کردند؛ اما دست اندرکاران این مستند نمی‌دانند که این تعریف و تمجید نه تنها از شأن سید حسن کم نکرد بلکه بر منزلت وجایگاه وی نیز افزود چرا که نشان داد حتی هنرمندان نیز به شجاعت و مقاومت وی در برابر دشمن اسرائیلی اقرار می‌کنند و این امر مدال افتخاری بر گردن هر کسی است که زندگی خود را صرف مقاومت کرده است.

شبکه سعودی العربیه این بار همچون چاه کنی در چاه افتاد و چوب دروغ‌ها، گمراه کردن مخاطبان، تحریف اخبار و فتنه انگیزی طایفه‌ای خود را می‌خورد.

العربیه تلاش کرد تا چهره یک شخصیت مقاوم را خدشه دار کند و وی را از چشم بینندگان بیندازد؛ اما برخلاف تصورش سید حسن را در چشم همه و حتی دشمنانش بالا برد و در این زمینه می‌توان به بازتاب این امر در شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر مراجعه کرد که موجب شگفتی است.

آخرین اخبار
پربازدید ها