امروز : پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 3
۰۲:۲۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1570
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۸
تعداد بازدید: 180
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، جعفر قادری سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 92 کل کشور امروز شنبه در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، جعفر قادری سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 92 کل کشور امروز شنبه در نشست خبری در خصوص آخرین بررسی‌های کمیسیون اظهار داشت: عصر روز چهارشنبه ما مباحث مالیاتی بودجه را به اتمام رساندیم و البته گزارشی هم در خصوص برخی کدهای تغییر کرده در این رابطه پیش از این ارائه دادیم.

وی افزود: همچنین دو کد دیگر در خصوص مباحث مالیاتی وجود دارد که در کمیسیون تلفیق در خصوص آن بحث شد؛ یکی از این موارد مالیات بر فروش سیگار بود که در قانون این مالیات 10درصد ذکر شده بود ولی دولت پنج درصد اعمال کرده بود که کمیسیون تلفیق این مورد را اصلاح کرد و قرار شد که طبق قانون یعنی همان 10درصد اعمال شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق ادامه داد: همچنین در مورد مالیات بر ارزش افزوده هم بررسی‌هایی انجام شد و مقرر شد که این مالیات از 5 به 6 درصد افزایش یابد و در نهایت کل درآمدهای مالیاتی از 53 هزار میلیارد تومان به 55 هزار و 557 میلیارد تومان افزایش یافت؛ یعنی عملکرد دولت 40 هزار میلیارد تومان و لایحه دولت 53 هزار میلیارد تومان و نظر کمیسیون تلفیق هم در این رابطه 55 هزار میلیارد تومان بود.

قادری با بیان اینکه کمیسیون تلفیق سایر موارد درآمدی را هم مورد بررسی قرار داد، اظهار داشت: موضوعی که بحث‌های فراوانی در خصوص آن مطرح شد و در بودجه سالهای گذشته هم نبود و امسال مصوب شد این بود که 600 میلیارد تومان برای حق انتفاع پروانه بهره‌برداری از معادن در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق قرار شد که تعرفه تعویض سند مالکیت هم از از 20 به 30 هزار تومان ، تعرفه صدور و تمدید خرج گذرنامه از 60 به 75 هزار تومان، تعویض و تبدیل کارت پایان خدمت معمولی به هوشمند از 10 به 12 هزار تومان، تعویض پلاک خودرو از 35 به 40 هزار تومان افزایش پیدا کند.

قادری گفت: همچنین اعضای کمیسیون تلفیق مصوب کردند که حق بیمه شخص ثالث 5 درصد علاوه بر تخفیف‌های قبلی کاهش یابد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 92 کل کشور گفت: سرجمع میزان افزایش سایر درآمدها هنوز جمع‌بندی نشده چرا که بررسی این موارد در کمیسیون هنوز ادامه دارد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها