امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157001
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 401
به گزارش «پیروان مــوعــود»، استفان اوبراین مسئول عملیات امدادرسانی سازمان ملل عنوان داشت: سازمان ملل روز چهارشنبه توانست با موفقیت ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، استفان اوبراین مسئول عملیات امدادرسانی سازمان ملل عنوان داشت: سازمان ملل روز چهارشنبه توانست با موفقیت نخستین محموله از کمک‌های بشردوستانه را از طریق هوایی به مناطق دیرالزور واقع در شرق سوریه به پایین بیندازد.

وی در ادامه افزود: نخستین محموله کمک‌های بشردوستانه به وزن 21 تن از طریق هوایی به دست ساکنان دیرالزور رسید.

این کمک‌ها به مناطق مخصوصی که قرار بود از قبل امدادرسانی شوند، منتقل شد.

اوبراین در سخنان خود در نشست شورای امنیت در خصوص اوضاع انسانی سوریه نسبت به موانع اداری وضع شده از سوی مسئولان سوری در برابر کاروان‌های زمینی حامل کمک‌های بشردوستانه انتقاد کرده و عنوان داشت موانعی در این مسیر وجود دارد که غیرقابل قبول است و باعث می‌شود تلفات انسانی افزایش یابند.

اوبراین

نزدیک به 200 هزار نفر در شهر دیرالزور واقع در 450 کیلومتری شمال شرق دمشق زندگی می‌کنند که در حال حاضر در محاصره نیروهای گروه تروریستی داعش قرار دارند.

این نخستین باری است که سازمان ملل از این طریق برای امدادرسانی به جای کاروان‌های زمینی استفاده می‌کند. قرار است کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل طی هفته کنونی به منطقه معضمیه الشام برساند.

اوبراین از دمشق خواست تا هرچه سریعتر با حدود 40 درخواست ارائه شده برای عبور کمک‌های بشردوستانه از طریق زمینی موافقت کند.

بشار جعفری نماینه سوریه در سازمان ملل نیز عنوان داشت که دمشق تمام توان خود را برای رساندن این کمک‌ها به شهروندانش مبذول می‌کند.


 

آخرین اخبار
پربازدید ها