امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157003
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 346
به گزارش «پیروان مــوعــود»، جمعیت الوفاق بحرین با محکومیت فراخواندن حجت الاسلام شیخ محمد صنقور امام جمعه مسجد امام صادق (علیه السلام) ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، جمعیت الوفاق بحرین با محکومیت فراخواندن حجت الاسلام شیخ محمد صنقور امام جمعه مسجد امام صادق (علیه السلام) این کشور به اداره پلیس تاکید کرد که سیاست مورد هدف قرار دادن علما و رهبران دینی شیعه در بحرین در چهارچوب اهانت و ترساندن شیعیان صورت می‌گیرد.

الوفاق در بیانیه‌ای افزود: حکومت بحرین در حالی علما را مورد هدف قرار می‌دهد که آنان ضامن و حامی کشور بوده و فعالیت‌ها، حرکت‌های ملی، گفتمان و سخنان آنان نشات گرفته از مسؤولیت شرعی و ملی است. علما همواره خیرخواه مردم و مشوّق وحدت و تقویت روابط مسالمت آمیز میان ملت و دوری آنان از لغزش‌گاه‌ اختلاف‌های قومیتی بوده‌اند.

در این بیانیه با تاکید بر لزوم توقف سیاست مورد هدف قرار دادن علمای دینی و شخصیت‌های ملی_مذهبی آمده است که این اقدام تجاوزی مردود، غیر قابل پذیرش و بخشی از پیام نظام علیه با سابقه‌ترین و ریشه‌ای ترین جریان ملی و سیاسی کشور است. زیرا هر آن کس که با سیاست‌های نظام مخالف و دیدگاهی متفاوت داشته باشد از دید حکومت متهم به شمار می‌آید.

این بیانیه ادامه داد: عزل و برکناری از دستگاه‌های امنیتی و نیز محرومیت از اشغال سمت‌های قانون‌گذاری و قضاوت، ممنوعیت از در اختیار داشتن پست‌های اجرایی رده بالا و نیز شهروند ندانستن مخالفان تنها بخشی از سیاست‌های آل خلیفه علیه شیعیان است که بسیار خطرناک و فاجعه آمیز بوده و نمی‌توان به سادگی از این موضوع چشم پوشی کرد.

این جمعیت مبارز با اشاره به فراخوانده شدن شیخ محمد صنقور و سایر شخصیت‌های دینی به مرکز پلیس خاطر نشان کرد: تحت پیگرد قرار دادن علما و شخصیت‌های برجسته مذهبی که از احترام و جایگاه ویژه‌ای در میان مردم برخوردارند، متوجه ساختن اتهام‌های ظالمانه و نیرنگ آلود به آنان، سلب تابعیت و تهدید پی در پی مبنی بر مورد هدف قرار دادن شعائر دینی پیام آشکاری برای همگان است که آل خلیفه به دنبال ایجاد ناامنی، تهدید امنیت و ثبات ملی و از میان بردن وحدت ملی است.

حجت الاسلام شیخ محمد صنقور صبح امروز چهارشنبه به اداره پلیس منامه فراخوانده شده و بدون انجام بازپرسی و تحقیق دستور آزادی وی صادر شد.


آخرین اخبار
پربازدید ها