امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15702
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته‌نامه فلسطینی المنار، بحران سوریه رژیم‌های عربی خلیج فارس را واداشته تا ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته‌نامه فلسطینی المنار، بحران سوریه رژیم‌های عربی خلیج فارس را واداشته تا ارتباط خود با رژیم صهیونیستی را تنگاتنگ‌تر کنند تا تل‌آویو نیاز به تلاش چندانی برای برقراری روابط دیپلماتیک با این کشورها و حفظ این رابطه به ویژه با کشورهایی همچون عربستان سعودی و قطر و بحرین داشته باشد.

در واقع بحران سوریه بهانه‌ای شد تا رژیم‌های خائن عربی حوزه خلیج فارس بیش از پیش خود را به دامان اسرائیل بیاندازند و کشورهای خود را تحت تصرف نیروهای نظامی اسرائیلی قرار دهند و از بیان این رابطه و همکاری هیچ واهمه‌ای نداشته باشند.

در این ارتباط منابع آگاه افشا کردند، دیدارهایی که مقامات مسئول این کشورها از رژیم صهیونیستی انجام می‌دهند، از زمان آغاز بحران سوریه به شکل چشم گیری افزایش یافته و دیدارهای محرمانه میان این مسئولان و سران رژیم صهیونیستی به سطوح بسیار بالایی رسیده و هماهنگی‌ها تا اندازه‌ای افزایش یافته که این رژیم‌های عربی حتی حاضر به همکاری با رژیم صهیونیستی جهت توطئه علیه ملل و کشورهای عربی و مهمتر از همه قضیه فلسطینی و درهم شکستن اراده مردم سوریه هستند که بیش از دو سال است، با جنگی جهانی مواجه می‌باشند.

این منابع تاکید می‌کنند که دو مقام مسئول سعودی در سطح سیاسی و نظامی نهم ماه جاری میلادی به تل‌آویو سفر داشته‌اند، این درحالی است که تنها چند روز پیش از آن یک مقام ارشد قطری به همراه یک مشاور امنیتی به تل‌آویو سفر داشته و این مقامات سعودی و قطری در سفرهایشان با مقامات ارشد امنیتی و نظامی و اطلاعاتی صهیونیستی دیدار و گفت‌وگو داشته‌اند.

این منابع در ادامه می‌افزایند: مسئولان سعودی در سفر خود به تل‌آویو به بررسی اوضاع امنیتی جاری در سوریه و میزان مشارکت اسرائیل در جنگ تروریستی علیه مردم سوریه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

همچنین گفته شده که این هیئت سعودی نامه‌ای از «عبدالله بن عبدالعزیز»، پادشاه سعودی برای «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی داشتند که در آن شاه سعودی از نخست وزیر رژیم صهیونیستی درخواست می‌کرد تا اهداف سوریه را از طریق هوا بمباران هوایی مورد حمله قرار دهد و میزان فروش سلاح‌های خود به قطر و عربستان سعودی جهت ارسال به گروه‌های تروریستی در سوریه را افزایش دهند.

این منابع در ادامه توضیح دادند که دیدار مسئولان سعودی با مقامات صهیونیستی 5 ساعت و دیدار مسئولان قطری 3 ساعت بیشتر طول نکشید و پس از آن، آنها به کشورهای متبوع خود بازگشتند.

همچنین این منابع می‌گویند که دیدار هیئت سعودی از تل‌اویو زمینه دیدار مسئولان بلند پایه‌تری از عربستان سعودی را تا پیش از حلول ماه مبارک رمضان فراهم خواهد کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها