امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15707
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 106
«سید جعفر العلوی» از اعضای ارشد جریان العمل اسلامی و از نیروهای انقلابی بحرین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

«سید جعفر العلوی» از اعضای ارشد جریان العمل اسلامی و از نیروهای انقلابی بحرین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بحرین با تاکید بر اینکه مشارکت گسترده ایرانی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور برگرفته از آگاهی سیاسی آنان است، اظهار داشت: اگر کشورهای اسلامی از سرفرود آوردن در برابر بیگانگان دست بردارند، نمونه مردم سالاری دینی ایران را می توان در تمام کشورهای اسلامی به اجرا در آورد.

وی در توضیح این مطلب افزود:  چنانچه کشورهای اسلامی از تسلیم شدن در برابر دیکته های خارجی دست برداشته و مشروعیت خود را از ملت های خود کسب کرده و به آنان آزادی بخشیده می توانند در طول ده سال در صدر قافله جهانی قرار گیرند.

العلوی تاکید کرد: مشارکت حماسی مردم ایران در انتخابات پیام های زیادی دارد از جمله اینکه ایرانی ها تلاش کردند بهترین انتخاب را برای مرحله آینده داشته باشند و این نشان دهنده افزایش آگاهی سیاسی آنان است بر خلاف بسیاری از کشورها که در آن استقبال چندانی از انتخابات نمی شود.

این انقلابی بحرینی تصریح کرد: ایرانی ها نشان دادند که آنان عنصر اصلی و قدرتمندی بوده و قادر به خلق تغییر هستند.

العلوی افزود: الگوی مردم سالاری مذهبی ایران را می توان در سایر کشورهای اسلامی به اجرا در آورد زیرا هر ملتی این حق دارد که نظامی را که برای خود بهتر می داند، برگزیند.

وی اظهار داشت: برداشت صحیح از اسلام ناب نشان می دهد که  دین  و طرح سیاسی آن، بهترین گزینه برای ملت ها است زیرا ضامن آزادی و عزت و عدالت و نیز هدایت الهی بوده و بشر را از خطرها در امان نگاه می دارد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار