امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157070
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۱۸
تعداد بازدید: 374
به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع امنیتی عراقی روز پنجشنبه اعلام کردند: ارتش این کشور با پشتیبانی نیروهای عشایر، حلقه محاصره خود بر ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع امنیتی عراقی روز پنجشنبه اعلام کردند: ارتش این کشور با پشتیبانی نیروهای عشایر، حلقه محاصره خود بر شهر فلوجه مرکز استان الانبار عراق را تنگ تر کرده اند.درگیری های سنگین بین نیروهای عراقی و نیروهای عشایر این کشور از یک سو و عناصر گروهک تروریستی داعش ازسوی دیگر در منطقه «البودعیج» واقع در «العامیریه» فلوجه در جریان است.
ازسوی دیگر و به گزارش پایگاه خبری «المسله عراق»، ' محمود العیساوی' رییس شورای عامریه از آزادسازی منطقه «البودعیج» خبر داده و تاکید کرده است: پرچم عراق بر فراز ساختمان های این منطقه برافراشته شده است.
منطقه البودعیج در ناحیه عامریه و در 23 کیلومتری شهر فلوجه مرکز استان الانبار عراق قرار داد.
نیروهای عراقی همچنین توانستند با نفوذ به خطوط مقدم داعش در جنوب فلوجه، این مناطق را از اشغال این گروهک تروریستی آزاد سازند.
هفته گذشته نیز نیروهای عشایر ارتش یمن توانستند محله «الجولان» واقع در فلوجه را از اشغال داعش آزاد کرده و کنترل آن را به دست گیرند که در جریان این عملیات 10 داعشی به هلاکت رسیدند.
ازسوی دیگر، گروه تروریستی داعش دوشنبه (سوم اسفند) 18 نیروی قدیمی وابسته به پلیس شهر فلوجه در استان الانبار واقع در غرب بغداد پایتخت عراق را اعدام کرد.
فلوجه هم اکنون تا حدود 95 درصد در محاصره نیروهای الحشدالشعبی و ارتش عراق قرار دارد و هر روز حلقه محاصره آن تنگتر می شود و نزدیک به دو هزار تروریست داعش به دام افتاده اند. درحال حاضر علاوه بر ارتش عراق، یگان هایی از بدر، عصائب اهل الحق، سرایا عاشورا، سرایا الخراسانی و حرکت نجباء، محورهای عملیاتی دور فلوجه را تحت کنترل دارند.
عراق از 19 خرداد ماه سال گذشته (93) تاکنون با بحران ناشی از اشغال بخش هایی از شهرهای شمال و غرب خود به دست تروریست های داعش مواجه بوده است اما در ماه های اخیر نیروهای عراقی توانسته اند چند شهر مهم این کشور را از اشغال تروریست های تکفیری آزاد کنند.


آخرین اخبار
پربازدید ها