امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157081
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۰۱:۳۷
تعداد بازدید: 444
شیخ نعیم قاسم:
به گزارش «پیروان مــوعــود»، شیخ نعیم قاسم عصر جمعه در مراسمی در منطقه الغبیری در ضاحیه جنوبی بیروت، اظهارداشت: حادثه اخیر لغو هبه های ...

شیخ نعیم قاسم:

به گزارش «پیروان مــوعــود»، شیخ نعیم قاسم عصر جمعه در مراسمی در منطقه الغبیری در ضاحیه جنوبی بیروت، اظهارداشت: حادثه اخیر لغو هبه های تسلیحاتی سه و یک میلیارد دلاری سعودی به ارتش و نیروهای امنیتی لبنان برای برخی در لبنان غافلگیر کننده بود اما در واقع فرصتی بود برای کسانی که می خواستند به لبنان و حزب الله حمله کنند.
وی خاطرنشان کرد: این تصمیم سعودی ها فرصتی بود برای کسانی که می خواستند به موفقیت ها ، جایگاه ، نقش وتاثیر لبنان که به دست جوانان آن رقم خورده است، تهاجم کنند و این ها همان کسانی هستند که در سال های گذشته می گفتند قوت لبنان در ضعف آن است و هر کشوری می توانست آن را به هر طرفی که می خواهد، بکشاند.
معاون دبیرکل حزب الله تصریح کرد: اما بعداز مقاومت لبنان با ارتش ، ملت و مقاومتش به کشوری قدرتمند تبدیل و دست کسانی را که می خواستند از لبنان برای منافعشان سوء استفاده کنند، قطع شد، این شرایط جدید کشورهای بزرگ و اسرائیل و بیشتر از اینها مستبدان را که انتظار داشتند لبنان فقط منافع آنها را تامین کند، ناراحت و آزرده خاطر کرد.
شیخ نعیم قاسم با بیان این که «کاملا روشن است لبنان یک کشور آزاد است وآزاد باقی خواهد ماند و هرگز تابع کشوری دیگر در روی زمین نخواهد شد»، تاکید کرد: ما به عنوان شهروندان لبنان ، لبنان را برای همه لبنانی ها آزاد و سربلند و نه کشوری تابع کشورهای دیگر می خواهیم.وی گفت:لبنان هرگزامارتی سعودی و یا غیرسعودی نخواهد شد وبرخی گمان نکنند ما می پذیریم لبنان امارت کشوری باشد و امارت کشوری دیگر نباشد.معاون دبیرکل حزب الله افزود:الحمد لله ما دارای عقل ، تدبیر، قدرت ، مقاومت ، احترام ودیدگاه هستیم و بر این اساس دیگران می توانند با ما تعامل کنند و به اراده ما احترام بگذارند.شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: با دلایل قاطع ثابت شده است که ما مستقل هستیم و از کسانی که می خواهند ما را ذلیل و خوار کنند، تبعیت نخواهیم کرد. وی خاطرنشان کرد: ما موضع خود را هرچه بهای آن باشد، بیان می کنیم زیرا حق می گوییم و کسی که خواستار کرامت وآزادی است هرگز زیر بار ظلم نمی رود، در مقابل ظالم زانو نمی زند و بخشی از حل وفصل مشکلات به نفع مستبدان نمی شود. معاون دبیرکل حزب الله تصریح کرد: بیشتر از این می گوییم، سعودی ها باید بابت آنچه در طول هفته گذشته از آنها سر زد و باید بابت اهانت به لبنانی ها عذرخواهی کنند، سعودی ها به کسانی اهانت کردند که سال های طولانی برای آزادی و استقلال کشورشان تلاش و در اداره امور آن با طیف های دیگر تفاهم و همکاری کرده اند.شیخ نعیم قاسم گفت: سعودی ها تجاوز کرده اند و ما به آنها تجاوزی نکرده و بر خلاف منطقه و آزادی بیان اقدامی مرتکب نشده ایم. 
وی افزود: ما در مورد یمن چه گفته ایم؟ آیا سعودی ها جنگنده ها و موشک ها را برای اطعام کودکان شیرخواره در داخل خانه هایشان فرستاده اند و یا گلوله های توپ را به سوی بیمارستان ها شلیک کرده اند تا به بیماران اکسیژن برسانند؟
معاون دبیرکل حزب الله با بیان این که « آیا سعودی ها لشکرهای خونخوارو آدمکش را برای کمک رسانی به مردم دلسوخته و رنج کشیده یمن می فرستند؟»، اظهارداشت: سعودی ها به یمن تجاوز کرده ، کودکان ، زنان ، مردان و سالخوردگان را می کشند، بیمارستان ها را ویران می کنند و بزرگترین جنایات این عصر را مرتکب شده اند.
شیخ نعیم قاسم خاطرنشان کرد: فقط براساس گزارش های سازمان ملل متحد ، 82 درصد ملت یمن امروز زیر خط فقر به سر می برند و با گرسنگی واقعی مواجه هستند، یمن به اندازه ای ویران شده که سازمان های حقوق بشری تجاوزهای سعودی ها را محکوم کرده اند.
وی تصریح کرد: همین دیروز پارلمان اروپا متشکل از 26 کشور با اکثریت 85 درصدی اعضای آن علیه سعودی ها رای داد و از کشورهای اروپائی خواست تا فروش سلاح به سعودی را به دلیل جنایاتش در یمن متوقف کنند.
معاون دبیرکل حزب الله با بیان این که « جهان ، تجاوزهای سعودی و جنایاتی را که مرتکب می شود، می داند و ما فقط این جنایات را بیان کرده و گفته ایم که موضوعی خطرناک است»، گفت: باید به جنایات در یمن، ارسال سلاح و پول به سوریه و عراق را هم که باعث تخریب و ویرانی این دو کشور شده است و همچنین اقدامات آنها در بحرین و لبنان را اضافه کرد.
شیخ نعیم قاسم با تاکید به این که« سعودی ها باید در محاسبات خود بازنگری کنند»، افزود: سعودی ها این جنایات را نمی توانند انجام دهند مگر این که آمریکا و کشورهای بزرگ که از پول هایشان استفاده می کنند، برای آن پوشش سیاسی ایجاد کنند.
وی اظهارداشت: می گوییم موضع ما برای یاری حق است و رسول گرامی اسلام (ص) به ما آموخته اند که «إن أفضل الجهاد کلمة حق تقال عند سلطان جائر'.
معاون دبیرکل حزب الله تاکید کرد: ما براساس این آموزه رسول گرامی اسلام(ص) می گوییم سعودی ها باید در محاسباتشان بازنگری کنند و بدانند که وارد خطرهای بسیار بزرگ در منطقه و جهان می شوند و ما برای اقداماتشان کف نمی زنیم و هرگز چیزی از آنها نمی خواهیم.
شیخ نعیم قاسم خاطرنشان کرد: سعودی ها هرکاری که می خواهند و دوست دارند، انجام دهند اما بدانند ما به این باور رسیده ایم فقط کلمه حق می گوییم و در موضع حق ایستاده ایم ودر هر مکان حقی جهاد و تلاش می کنیم.
وی تصریح کرد: ما در مقابل طرح اسرائیلی و هرکسی که پشت سر آن قرار دارد، ایستاده و خواهیم ایستاد ، جهاد می کنیم و قربانی و جان و مال خود را می دهیم و این روش و مشی ما است که ادامه خواهیم داد زیرا آن را به مصلحت عالی نسل های آینده خود ، لبنانی ها و همه منطقه می دانیم.
معاون دبیرکل حزب الله گفت: برای چه از آنچه انجام داده اید، عقب نشینی نمی کنید؟ شما و گروه شما در لبنان به ما تهمت زده اید و مرتکب اقداماتی منفی علیه ما شده اید، با این وجود ما آنچه را انجام می دهید با باورهایتان مسنجم می دانیم پس آنچه را می خواهید، انجام دهید، اما ما همواره دست خود را برای مصالحه ، همکاری و تفاهم دراز کرده ایم. 
شیخ نعیم قاسم با بیان این که« معتقدیم لبنان به همکاری همه طرف ها نیاز دارد»، افزود: تلاش نکیند بر ما فشار وارد و بین ما رخنه ایجاد کنید، این مسیر نفعی برای شما ندارد زیرا ما به بیان مواضع خود ادامه می دهیم و همزمان دست خود را به سوی کسانی که تمایل دارند در محاسبات خود برای تحقق منافع ملی بازنگری کنند، دراز می کنیم و در کنار همه کسانی که ضد اسرائیل ، تکفیری ها وهمه توطئه های ضد لبنان هستند، می ایستیم. 


آخرین اخبار
پربازدید ها