امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157087
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۲۳
تعداد بازدید: 349
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «عبدالمالک المخلافی» وزیر خارجه دولت مستعفی یمن به پایگاه «اسپوتنیک» اعلام کرد که ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «عبدالمالک المخلافی» وزیر خارجه دولت مستعفی یمن به پایگاه «اسپوتنیک» اعلام کرد که آمادگی دارند در هر زمان تعیین شده با نمایندگان انصارالله به گفت‌وگوهای صلح یمن ادامه دهند.

روز پنجشنبه (دیروز)، «اسماعیل ولد الشیخ» نماینده ویژه سازمان ملل در یمن به اسپوتنیک اعلام کرد که تاریخ ازسرگیری مذاکرات صلح یمن احتمالاً پایان ماه مارس اعلام می‌شود.

مخلافی تصریح کرد: «ما در دور مذاکرات ژنو که در شهر بی‌یل سوئیس برگزار شد، شرکت کردیم و ۱۴ ژانویه را بعنوان تاریخ از سرگیری مذاکرات اعلام کردیم. از آن زمان، برای شرکت در مذاکرات در هر زمان و هرمکانی آمادگی داریم و طرف مقابل خود را متعهد به تاریخ مشخص شده یا یک تاریخ دیگر نکرد».

اولین دور از مذاکرات صلح یمن بین نمایندگان دولت مستعفی و جنبش انصارالله در ماه دسامبر برگزار شد اما بدون نتیجه مناسب به پایان رسید.

وزیر خارجه دولت مستعفی یمن مدعی شد که نمایندگان انصارالله به تعهدات خود به نشست ماه دسامبر سوئیس پایبند همچون آزادی زندانیان، بهبود اوضاع انسانی و پایان دادن به محاصره «تعز» و دیگر شهرهای یمن متعهد نبوده است.

وی ادامه داد که قبل از ادامه هرگونه مذاکرات صلح، تمامی این شرایط می‌بایست محقق شود و اعضای جامعه بین‌الملل همچون روسیه و آمریکا باید درباره درگیری‌های یمن یک نظر مشترک داشته باشند.

از ماه مارس گذشته تاکنون، ائتلافی تحت رهبری عربستان، حملات هوایی علیه یمن را آغاز کردند و تعداد زیادی از غیرنظامیان این کشور در این حملات جان خود را از دست دادند.

پارلمان اتحادیه اروپا روز پنجشنبه (دیروز) قطعنامه تحریم تسلیحاتی عربستان را به دلیل جنایت جنگی در یمن تصویب کرد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها