امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15709
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 178
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عادل اسعد الخیاط» به خبرگزاری آناتولی گفت: استعفا نداده‌ام و قصد استعفا نیر ندارم و ان شاء ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عادل اسعد الخیاط» به خبرگزاری آناتولی گفت: استعفا نداده‌ام و قصد استعفا نیر ندارم و ان شاء الله استعفایی در کار نخواهد بود.

وی اشاره کرد که هم اکنون در استان سوهاج زادگاه خود حضور دارد و منتظر است تا ببیند اوضاع چگونه خواهد شد.

بر اساس این گزارش ده‌ها نفر از معارضین «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر از چند روز پیش در اعتراض به تعیین الخیاط به عنوان استاندار الاقصر در مقابل استانداری این شهر تحصن کرده‌اند.

این معترضان با تعیین الخیاط که عضو جماعت اسلامی است، در منصب استانداری الاقصر مخالف هستند.

جماعت اسلامی در دهه نود قرن گذشته در موج خشونت‌ها و حملات در مصر مشارکت داشت اما پس از آن دست از خشونت کشید و در سال 1997 اعلام کرد که در حمله به یک مکان توریستی فرعونی در منطقه الاقصر که به کشته شدن 68 نفر از جمله 58 توریست منجر شد، مسئول بوده است.

اما جماعت اسلامی معتقد است که به دنبال این هجوم، بازنگری در دیدگاه و افکار خود انجام داده و خشونت را کنار گذاشته است.

دو روز پیش نیز «هشام زعزوع» وزیر گردشگری مصر با ارائه استعفانامه خود به نخست‌وزیر گفت که با تعیین «عادل الخیاط» مسئول حزب سازندگی و توسعه شاخه سیاسی جماعت اسلامی به عنوان استاندار جدید الاقصر، ادامه کار برایش غیرممکن است و این در حالی است که  «هشام قندیل» نخست‌وزیر مصر با استعفای زعزوع مخالفت کرده و از وی خواسته است تا پایان بررسی‌ها در مورد این موضوع در سمت خود باقی بماند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار