امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157120
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 416
کاخ سفید:
به گزارش «پیروان مــوعــود»، سی‌ان‌ان با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: قانونگذاران آمریکا و گروه‌های حامی ...

کاخ سفید:

به گزارش «پیروان مــوعــود»، سی‌ان‌ان با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: قانونگذاران آمریکا و گروه‌های حامی حقوق‌بشر در روزهای اخیر، دولت اوباما را به شدت تحت فشار قرار داده‌اند تا جنایات داعش را در عراق و سوریه رسماً «نسل‌کشی» علیه ایزدی‌ها و مسیحیان این دوکشور اعلام کند. گروه‌های حامی آزادی دین و مذهب نیز خود را با ارسال دادخواست و همچنین درخواست پخش آگهی در شبکه‌های خبری تلویزیونی آمریکا، کمپین خود را آغاز کرده‌اند.

همچنین «شوالیه‌های کلمبوس،» بزرگترین سازمان کاتولیک جهان، وب‌سایتی را به همین منظور راه‌اندازی کرده‌ است.

 از «پاپ فرانسیس،» رهبر کاتولیک‌های جهان و همچنین «تد کروز» و «مارکو روبیو،» نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، می‌توان به عنوان حامیان این کمپین نام برد. حتی «هیلاری کلینتون،» وزیر امور خارجه سابق آمریکا و نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، دسامبر گذشته با نسل‌کشی خواندن جنایات داعش، حمایت خود را از این کمپین اعلام کرد.     

نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره تاکنون سه‌بار با «جان کری،» وزیر امور خارجه آمریکا، در این خصوص جلسه رسمی داشته‌اند. کری در جلسه روز چهارشنبه به نمایندگان وعده داد کاخ‌سفید بزودی درباره این درخواست تصمیم‌گیری خواهد کرد. با این وجود، وی بر گردآوری اطلاعات مورد نیاز در این زمینه و طی مراحل قانونی تأکید کرد و افزود: «ما هم‌اکنون در حال انجام اقدامات لازم در این خصوص هستیم.»

در پایان این گزارش آمده است: داعش از سال 2014 (1392)، هزاران ایزدی را در عراق قتل‌علام کرده است. مقامات آمریکایی می‌گویند سال گذشته نیز بحث‌هایی درخصوص اینکه باید جنایات داعش را نسل‌کشی اعلام کرد یا خیر، وجود داشته است. «جان ارنست،» سخنگوی کاخ‌سفید، چندی پیش نسبت به پیامدهای این اقدام هشدار داد و گفت پیش از اعلام «نسل‌کشی» داعش، باید تبعات قانونی و اخلاقی آن را به دقت مورد بررسی قرار داد. 


انتهای پیام/654

 

آخرین اخبار
پربازدید ها