امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15713
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 95
«محمد عیسی» کارشناس نظامی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت:  اعلام منطقه پرواز ممنوع بر سوریه طرحی بررسی ...

«محمد عیسی» کارشناس نظامی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت:  اعلام منطقه پرواز ممنوع بر سوریه طرحی بررسی نشده و غیر علمی است از همین رو قابل اجرا نیست.

وی تأکید کرد: این طرح فقط در منطقه مرزی مشخصی که تا 50 کیلومتر در تیررس برد موشکی باشد، قابل اجراست اما کمتر از این مقدار در تیررس توپخانه سوریه قرار خواهد گرفت.

این کارشناس سوری افزود: همچنین ایجاد منطقه بی طرف، طرحی غیرعلمی است که قابل اجرا نبوده و در صورت ایجاد آن، هدف موشک های زمین به زمین قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه گفت: روسیه در خصوص اعلام منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه، موضع روشنی اتخاذ کرده و به صراحت مخالفت خود را با آن اعلام کرد و آن را به مثابه اعلام جنگ دانست بنابراین اجرای آن غیر ممکن و به مثابه منحرف کردن نگاهها است.

محمد عیسی تصریح کرد: درخواست آمریکا مبنی بر اعلام منطقه پرواز ممنوع ناشی از شکست گروههای مسلح در نبرد القصیر و سایر نقاط سوریه از جمله ریف حلب و مناطق جنوبی دمشق است و از نظر سیاسی نیز به مثابه نقض حریم هوایی سوریه به شمار می آید.

تروریست‌ها در برابر پیشروی ارتش، خود را باخته‌اند

وی تاکید کرد: اظهارات آمریکا در این خصوص کاملا تبلیغاتی است نه چیز دیگر و واشنگتن در تلاش است از این طریق روحیه ضعیف گروههای مسلح را تقویت کند زیرا آنان در برابر پیشروی نیروهای ارتش سوریه و پاکسازی مناطق مختلف که محل استقرار تروریست ها بوده است،  خود را باخته‌اند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها