امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157149
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۹
تعداد بازدید: 341
به گزارش «پیروان مــوعــود»، در این گزارش که توسط شماری از کارشناسان مستقل تهیه شده و قرار است در سی‌ویکمین نشست شورای حقوق بشر ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، در این گزارش که توسط شماری از کارشناسان مستقل تهیه شده و قرار است در سی‌ویکمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ارائه شود، مواردی از نقض حقوق بشر در بحرین بیان شده است.

در این گزارش که «سازمان‌ آمریکایی‌های به خاطر دموکراسی و حقوق بشر در بحرین» خلاصه‌ای از موارد آن را ارائه داده، به شکایت‌ گزارشگر ویژه آزادی بیان در مورد تعلیق مجوز روزنامه مستقل «الوسط» بحرین به خاطر انتشار مطالبی درباره وحدت ملی و روابط بحرین با دیگر کشورها پرداخته شده است.

این گزارشگر از اقدام دولت بحرین در تهدید و ارعاب کارکنان روزنامه الوسط بحرین ابراز نگرانی کرده است.

در بخش دیگری از این گزارش همچنین، به نگرانی گزارشگر ویژه آزادی بیان و گزارشگر ویژه حامیان حقوق بشر از بازداشت خودسرانه «شیخ میثم سلمان»، فعال حقوق بشر به اتهام تحریک نفرت علیه نظام و نشر اخبار دروغ و همچنین، ممنوعیت وی از سفر اشاره شده است.

نگرانی گزارشگران ویژه فرهنگ، فقر شدید و دین درباره تبعیض سیستماتیک دولت بحرین علیه شهروندان شیعه از طریق سیاست‌های فرهنگی، اقتصادی، آموزشی و اجتماعی از دیگر موارد موجود در این گزارش است.

در این گزارش آمده است: دولت بحرین روحانیون شیعه را هدف قرار می‌دهد تا آنها را تحت فشار قرار دهد و تلاش می‌کند نقش آن‌ها‌ را در کتاب‌های تاریخ رسمی تضعیف کند.

همچنین، دولت بحرین در سیاست‌های شهروندی، مسکن و رفاه علیه شیعیان تبعیض قائل می‌شود، همان‌طور که مساجد شیعی و اماکن مهم دینی و فرهنگی شیعیان را تخریب کرد.

در این گزارش همچنین، به نگرانی گزارشگران ویژه استقلال قضات و وکلا و اعدام بدون محاکمه و شکنجه اشاره شده و آمده است: «محمد رمضان» و «حسین موسی» دو شهروند بحرینی هستند تحت زور و شکنجه از آن‌ها اعتراف گرفته شده و به اعدام محکوم شده‌اند.

نگرانی گزارشگران ویژه سلامت و شکنجه بخش دیگری از این گزارش بوده و آمده است: «زندانیان بحرین در شرایط اسفناکی هستند و از دسترسی به خدمات درمانی در داخل زندان مرکزی «جو» محروم هستند».

در این گزارش همچنین، کارگروه‌های ویژه بازداشت خودسرانه و گزارشگران ویژه آزادی بیان، تجمع و دین، نگرانی خود را نسبت به بازداشت خودسرانه شخصیت‌های دینی و «شیخ علی سلمان»، از رهبران مخالفان سیاسی بحرین ابراز کردند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها: شیعه,بحرین
آخرین اخبار
پربازدید ها