امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15715
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران با نبیه بری رئیس مجلس لبنان ملاقات و در خصوص تحولات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران با نبیه بری رئیس مجلس لبنان ملاقات و در خصوص تحولات منطقه و روابط دوجانبه گفت‌وگو کرد.

نبیه بری رئیس مجلس لبنان ضمن تبریک مجدد انتخاب حسن روحانی اظهار داشت: شخصیت معتدل آقای روحانی باعث گشوده شدن فضای جدیدی از تعاملات با کشورهای منطقه و جهان خواهد شد. مردم ایران با حضور گسترده خود پای صندوق‌های رای حماسه‌ای را خلق کردند که در هیچ جای جهان سابقه نداشته و این حضور مردم بیانگر اوج دموکراسی واقعی در ایران است.

رئیس مجلس لبنان با اشاره به فتنه انگیزی‌های دشمنان در عرصه‌های مختلف مذهبی و طائفه‌ای بر ضرورت تقویت وحدت ملت‌های منطقه تاکید کرد و با اشاره به منش روحانی اظهار داشت: این روحیه اعتدال فرصت مناسبی در برابر دیگر کشورهای منطقه برای تقویت روابط خود با جمهوری اسلامی ایران در راستای منافع کلان ملت‌های منطقه و در چارچوب حل مشکلات منطقه توسط دولت‌های منطقه، قرار خواهد داد.

نبیه بری با اشاره به تحولات سوریه بر ضرورت تسریع در حل مسالمت‌آمیز بحران سوریه تاکید کرد و گفت: تداوم بحران در سوریه باعث ناامن شدن دیگر کشورهای منطقه شده و زمینه را برای گسترش افکار  افراطی فراهم خواهد ساخت.

غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز با اشاره به تحولات منطقه و ضرورت تقویت وحدت ملت‌های منطقه در جهت بی اثر کردن توطئه‌های دشمنان، افزود: ثبات و استقرار لبنان اولویت اساسی جمهوری اسلامی ایران بوده و تقویت روحیه مقاومت در برابر رژیم غاصب صهیونیستی و حمایت از مقاومت از اصول تغییر ناپذیر جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و خلق این حماسه سیاسی بزرگ توسط ملت ایران به عنوان بزرگترین رویداد دموکراتیک جهان را فرصت مناسبی برای ملت‌های منطقه و دولت‌های متبوع آنها در جهت تعدیل سیاست‌های خود در گسترش همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران دانست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار