امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157180
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۱۵
تعداد بازدید: 254
به گزارش «پیروان مــوعــود»، 'ابوعباس' فرمانده یکی از محورهای مکحول روز یکشنبه افزود: علاوه بر 'ابوبکر بغدادی' سرکرده داعش بیش از 12 نفر ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، 'ابوعباس' فرمانده یکی از محورهای مکحول روز یکشنبه افزود: علاوه بر 'ابوبکر بغدادی' سرکرده داعش بیش از 12 نفر از کادر این تشکیلات تروریستی در سراسر عراق وجود دارند که این تشکیلات مخوف را رهبری می کنند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی سرکردگان اصلی داعش شناسایی شده اند و اسامی آنها موجود است، از افشای اسامی و عناوین آنها به دلایل امنیتی خودداری، اما خاطرنشان کرد که اغلب این سرکرده های داعش در موصل مستقر هستند.

ابو عباس ادامه داد: اغلب این افراد از فرماندهان گارد ریاست جمهوری و فرماندهان سابق رژیم بعث هستند و ادعای خط مشی عقیدتی داعش تنها بر فریب دینی جماعت اهل تسنن، به منظور پذیرش عمومی این تشکیلات در بین اهل سنت عراق است.

به گفته وی، تشکیلات تروریستی داعش بطور چشمگیری در هفته های اخیر دچار فرسایش در بدنه شده و پیوستن نیروهای تازه نفس به این تشکیلات در مقایسه با قبل، بسیار کاهش یافته است.

این فرمانده عراقی ادامه داد: برخلاف گذشته که پیوستن به این تشکیلات با انگیزه های عقیدتی بود، اکنون اغلب کسانی که به این تشکیلات می پیوندند یا افرادی هستند که به هر دلیل از مشکلات روحی روانی رنج می برند و یا به دلیل پیگردهای قانونی علیه آنها، به ناچار به تشکیلات تروریستی پیوسته اند.

ارتفاعات مکحول به عنوان مهمترین جبهه درگیری بین نیروهای مشترک مردمی و نظامی عراق با گروه تروریستی داعش در حدود 270 کیلومتری شمال بغداد در بخش شمالی استان صلاح الدین واقع است و یکی از محورهای عملیات برای آزادسازی موصل به شمار می رود.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها