امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157193
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۰۲:۲۲
تعداد بازدید: 328
به گزارش «پیروان مــوعــود»، واشنگتن لیست نام ۶۹ گروه مخالف دولت سوریه و افرادی که با آتش‌بس موافقت کرده‌اند را در اختیار روسیه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، واشنگتن لیست نام ۶۹ گروه مخالف دولت سوریه و افرادی که با آتش‌بس موافقت کرده‌اند را در اختیار روسیه قرار داد.
منابع خبری اعلام کردند، آمریکا لیستی از گروهای مخالف دولت سوریه که آتش بس را پذیرفته‌اند، تهیه کرده و آن را در اختیار روسیه قرار داده است.
در این لیست نام 69 گروه مخالف دولت سوریه و افرادی که با آتش بس موافقت کرده اند دیده می شود. این افراد ویا گروه ها از طریق «کمیتۀ عالی مذاکرات» و یا به طور مستقیم به آمریکا آمادگی خود را برای اجرایی شدن آتش بس اعلام کرده‌اند.
بر اساس این گزارش تاکنون 17 گروه شبه نظامی از گروهایی که به اصطلاح «مخالفان میانه رو» خوانده می شوند، به روسیه آمادگی خود را برای اجرای آتش بس اعلام کرده‌اند.
در پی توافق روسیه و آمریکا از بامداد روز شنبه (8 اسفند)  آتش بس در سوریه به اجرا درآمد. گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره که از سوی سازمان ملل نیز به عنوان گروه تروریستی معرفی شده‌اند از این آتش بس مستثنی هستند. زمان این آتش بس دو هفته اعلام شده است.
همچنین قرار است روسیه برای اجرایی شدن این آتش بس و بازگرداندن صلح به سوریه از 70 پهپاد استفاده کند.
به گزارش پرس تی وی، بعد از برقراری آتش بس، فضای میدان‌های نبرد عمدتاً با آرامش همراه بوده است و تیم‌های ناظر بر اجرای این آتش بس، آن را عمدتاً موفقیت آمیز اعلام کردند.
این آتش بس که طرح آن از سوی مسکو و واشنگتن مطرح شد، گامی مهم برای پایان دادن به بحران سوریه محسوب می‌شود.
سوریه از حدود 5 سال پیش عرصۀ درگیری‌های مرگباری بوده است. به گزارش مرکز تحقیقات سیاسی سوریه، درگیری‌ها در این کشور تا کنون حدود 470 هزار کشته و 1 میلیون و 900 هزار مجروح به جا گذاشته است. 

انتهای پیام/ .

آخرین اخبار
پربازدید ها