امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۴:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15721
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، ده‌ها هزار تن از ایتالیایی‌های خشمگین از سیاست‌های ریاضتی دولت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، ده‌ها هزار تن از ایتالیایی‌های خشمگین از سیاست‌های ریاضتی دولت امروز در اعتراض به بیکاری در رم تظاهرات کردند.

در این تظاهرات هم افراد شاغل و هم آنهایی که شغلشان را از دست داده‌اند شرکت کردند و از دولت «انریکو لتا» نخست‌وزیر این کشور خواستند تا با شفافیت بیشتری عمل کند.

تظاهرات را 3 اتحادیه بزرگ کشور؛ «CGIL»، «CISL» ،«UIL» ساماندهی کردند. این نخستین تظاهرات بزرگ است که از زمان روی کار آمدن دولت چپ گرای لتا در این کشور برگزار می‌شود.

روسای اتحادیه‌های کاری از حضور بیش از 100 هزار تن در این تظاهرات خبر دادند. آنها دولت لتا را به کم کاری در رسیدگی به مسایل ضروری متهم کردند.

«سوزانا کاموسو» از حزب «CGIL» در این مورد گفت: «ما نمی‌توانیم بپذیریم قولهای متعدد که اقدامی را به دنبال نداشته‌اند به تغییر منجر شوند.»

«لوئیجی آنجلتی» رئیس‌ اتحادیه «UIL» نیز گفت که کشور نمی‌تواند در شرایطی که سیاست‌ها به صورت بخشی تغییر می‌کند و دولت نیز شکننده است، پیشرفت کند.

نرخ بیکاری در ایتالیا در ماه آوریل به 12 درصد رسید که رقمی بی‌سابقه بوده است. این در حالی است که این رقم در میان جوانان زیر 24 سال  بیش از 40 درصد برآورد شده است.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار