امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۵:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15723
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 227
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «محمد مرسی» در مصاحبه با روزنامه مصری «أخبار الیوم» با اشاره به اینکه معارضین بارها با دعوت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «محمد مرسی» در مصاحبه با روزنامه مصری «أخبار الیوم» با اشاره به اینکه معارضین بارها با دعوت وی برای گفت‌وگو مخالفت کرده و پیش‌شرط‌هایی تعیین کرده‌اند، اظهار داشت که به تلاش‌های خود برای گفت‌وگو با معارضین ادامه خواهد داد.

وی افزود که می‌توان برگزاری انتخابات پارلمانی را تسریع بخشید تا همه دور یک راه روشن و توافقی به منظور مدیریت اختلافات، حلقه بزنند.

مرسی اشاره کرد که مصر به عنوان یک کشور بزرگ و موثر در منطقه با توطئه‌هایی مواجه است و درباره تظاهرات 30 ژوئن(9 تیر) نیز تصریح کرد: ما به همه فرزندان مصر می‌گوئیم که تظاهرات حق شماست اما شما باید نسبت به مصلحت مصر و امنیت کشور و شهروندان حریص بوده و دست به خشونت نزنید.

رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره تلاش برای ایجاد شکاف و اختلافات بین وی و نیروهای مسلح نیز گفت: این تلاش‌ها شکست خورده است زیرا ما موفق شدیم روابط مدنی و نظامی هماهنگ با دموکراسی نوپای مصر که زائیده انقلاب 25 ژانویه است، برقرار کنیم.

وی در رابطه با تعیین استاندار جدید الاقصر که عضو جماعت اسلامی است، گفت که استاندار جدید در حادثه حمله به الاقصر در دهه نود قرن گذشته دست نداشته است، و استعفای وزیر فرهنگ در اعتراض به تعیین استاندار جدید نیز صحت ندارد و وی در سمت خود باقی است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها